Nestle opuszcza Rosję

Hakerzy grożą firmom, które zostały w Rosji – ich czas się kończy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Mimo ogólnoświatowego bojkotu Rosji wiele firm postanowiło tam pozostać. To rzecz jasna nie spotkało się ze zbyt ciepłym przyjęciem wśród ich klientów i to nie tylko w Europie i USA. Organizowane są protesty pod ich placówkami i siedzibami i bojkot handlowy. Nie brakuje osób, które organizują listy wstydu, ze wszystkimi przedsiębiorstwami, które pozostały w Rosji. Ich pracownicy również nie mają łatwo, ponieważ niektórzy chyba nie odróżniają pracy w jakiejś firmie od możliwości decydowania o jej działaniach. Na szczęście największa krytyka jest wymierzona w ich władze. I do tego grona właśnie dołączyli hakerzy. Oni jednak nie krzyczą, ani nie protestują. Oni ostrzegają. Hakerzy grożą firmom, które pozostały w Rosji i dali im limit czasowy.

Hakerzy grożą firmom, które zostały w Rosji

Hakerzy grożą firmom które zostały w Rosji

Nie jest to też groźba w stylu: jeśli tego nie zrobicie, to w bliżej nieokreślonej przyszłości pożałujecie. Jest to raczej groźba z wyraźnie zaznaczonym terminem. Hakerzy wydali bowiem następujące oświadczenie:

Komunikat prasowy: Wzywamy wszystkie firmy, które nadal prowadzą działalność w Rosji, płacąc podatki do budżetu zbrodniczego reżimu Kremla: Wycofajcie się z Rosji! Dajemy Wam 48 godzin na zastanowienie się i wycofanie się z Rosji, w przeciwnym razie znajdziecie się na naszym celowniku! #Anonymous #OpRussia

Tweet ten pojawił się z oficjalnego konta Anonymous TV, będącego jednym z głosów tej tajemniczej grupy hakerów. Został on opublikowany o 11:56 20 marca. Oznacza to, że firmy mają czas na opuszczenie Rosji do jutrzejszego południa.

Zobacz też: Koniec pewnej epoki — pomniki Androida znikają z Mountain View

Dość sugestywna jest także grafika, na której możemy znaleźć loga wielu światowych marek. I trzeba przyznać, że ostrzeżenie to w przypadku kilku wielkich firm podziałało. Przedsiębiorstwa takie jak Halliburton, Schlumberger i Baker Hughes wkrótce po tym ogłosiły, że wycofują się z rosyjskiego rynku. Są to trzy największe na świecie firmy świadczące usługi w zakresie eksploatacji złóż ropy naftowej. Tym samym mowa o firmach, dla których obecność w Rosji posiadającej bogate złoża tych surowców są niezwykle opłacalne. Nie wiadomo jednak, czy stało się to za sugestią hakerów. Pewne jest jednak to, że jeśli groźby te są poważne, to przedsiębiorstwa, których nie ma na grafice, również nie mogą czuć się bezpieczne. 

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy