YouTube Vanced - oświadczenie

YoTube Vanced wypuszcza oświadczenie – o zniknięciu aplikacji powstało wiele dziwnych teorii

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Zniknięcie YouTube Vanced spotkało się z ogólnym niezrozumieniem sytuacji przez użytkowników. Wiele osób twierdzi, że nic się nie stało, bo przecież aplikację można będzie pobrać ze stron trzecich. Inne zaczęły snuć dziwne teorie na temat powiązań zespołu pracującego nad aplikacją z Rosją, Białorusią czy Ukrainą, lub kryptowalutami. I to mimo tego, że oficjalna przyczyna wycofania się została zasugerowana już w pierwszym ogłoszeniu o zakończeniu prac. Warto więc wszystko podsumować.

YouTube Vanced – oświadczenie

YouTube Vanced - oświadczenie

Zacznijmy od tego, dlaczego możliwość pobierania aplikacji ze stron trzecich to żadne rozwiązanie. Otóż co prawda zespół zarzeka się, że aplikacja będzie możliwa do uruchomienia jeszcze przez dwa lata. Pamiętajmy jednak, że wystarczy jakaś zmiana po stronie Google dotycząca protokołu transmisji, czy dostępu do serwisu, a YouTube Vanced stanie się z dnia na dzień bezużytecznym programem bez szans na jakiekolwiek poprawki — nie, kod programu nie został uwolniony i nie zostanie. To mogłoby bowiem wywołać gniew prawników YouTube, a tego twórcy chcą uniknąć, co sami przyznają w oświadczeniu.

Zobacz też: Zablokowane konto na Facebooku? Opcja Facebook Protect to niewypał na każdym polu

Teraz zaś przejdźmy do teorii spiskowych. Otóż YouTube Vanced nie został zamknięty z powodów związanych z NFT, ani zarzutami dotyczącymi piractwa. To by nie miało większego sensu, ponieważ aplikacja nie kopiuje ani nie powiela treści, a jedynie odtwarza je z YouTube. Pojawiły się także pogłoski, że twórcy Vanced są Rosjanami. Twórcy i do tego się odnieśli, twierdząc, że nie mają oni nic wspólnego z Rosją, ani nawet z Ukrainą. Zaprzeczyli także, że ich program miał jakiekolwiek nielegalne funkcje. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu:

Aplikacja Vanced została wstrzymana z powodów prawnych, ponieważ naruszała logo i znak firmowy oryginalnej aplikacji YouTube, ponieważ jej logo w podobny sposób przypomina oryginalne logo i zostało użyte bez uzyskania wcześniejszej zgody od Google na użycie znaku firmowego. Poproszono nas o usunięcie wszystkich linków do dystrybucji aplikacji vanced, co skutkuje decyzją o zaprzestaniu działalności.

Źródło: Engadget

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy