Osoby, które dość uważnie śledzą nasz portal zapewne pamiętają jak w trakcie trwania targów Mobile World Congress szczególnie zainteresował nas nowy model Samsunga z rodziny Galaxy o nazwie Beam. Smartfon, który zamiast konkurować z pozostałymi modelami walką o częstotliwość procesora został stworzony dla grupy osób, którym zależy na posiadaniu w kieszeni mini projektora.

Dla przypomnienia wspomnę, że urządzenie posiada 4 calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 480 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1 GHz, 768 MB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, 5 Mgpx aparat, 2 baterie o pojemności 2000 mAh oraz zainstalowanego Gingerbread na pokładzie. Ponadto jak wspomniałem smartfon ma udostępniać funkcję projektora wyświetlającego obraz w rozdzielczości HD z jasnością wynoszącą 15 lumenów.

Galaxy Beam trafił właśnie do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, gdzie dostępny jest u wszystkich operatorów.

[AKTUALIZACJA]

W chwilę po opublikowaniu wiadomości Samsung podał informację, że Galaxy Beam zadebiutował również w Polsce. Koncern wycenił ten model na 1999 złotych.

Źródło: GSMArena, Clove, informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.