Steam Deck na ebay

Steam Deck na Ebay — przebitka cenowa jest kilkukrotna

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Steam Deck okazał się olbrzymim sukcesem. Zainteresowanie nowym UMPC, który przez wszystkich, tylko nie przez samo Valve jest uznawany za konsolę dla Steam, jest gigantyczne. Problem w tym, że zainteresowanie sprzętem znacznie przekracza możliwości produkcyjne zaangażowane przez Valve. Z tego też powodu, nawet osoby, które kilka miesięcy temu dokonywały rezerwacji sprzętu, niekoniecznie go dostaną w najbliższym czasie, czy — w mniej optymistycznej wersji — w tym roku. A to oznacza, że wielu szczęśliwców, do których urządzenie jednak trafiło, postanowiło na tym zarobić.

Steam Deck na eBay

Steam Deck na eBay

Gdy na coś jest mała podaż i duży popyt, można niemal zagwarantować, że znajdą się osoby chcące na tym dodatkowo zarobić. Tak było w przypadku konsol nowej generacji, czy kartach graficznych. Nic więc dziwnego, że mechanizm ten powtarza się w przypadku Steam Decka. Chociaż tutaj nie jest on patologiczny, ponieważ od początku panowała zasada: jedna osoba = jeden Steam Deck. Mimo to dostępność Steam Decka jest tak mała, że w przypadku najdroższej oferty mowa jest o cenie nawet 2499 USD, czyli 10 655 złotych za wariant 512 GB. Dla porównania w oficjalnym sklepie Steam ten został wyceniony na 3099 złotych. Mowa jest więc o prawie 3,5 krotnej przebitce.

Zobacz też: Intel wybuduje olbrzymi zakład produkcyjny w Europie – stanie u naszych sąsiadów

Warto tu podkreślić, że wielu sprzedawców nie ma nawet Steam Decka. Ci sprzedają jedynie potwierdzenia zamówień przedpremierowych. Najgorsze w tej sytuacji jest to, że ludzie naprawdę płacą takie ceny. Z narzędzia Terapeak serwisu eBay wynika, że do tej pory w serwisie sprzedano 516 sztuk Steam Decks za pośrednictwem 448 sprzedawców, a średnia cena sprzedaży wynosi 1 591 dolarów, czyli 6785 złotych. Wciąż jest to ponad dwa raza więcej, niż cena sugerowana przez Steam za najdroższy wariant. Pamiętajmy przy tym, że ludzie kupują także tańsze wersje konsoli — czyli modele 64 GB i 256 GB. Warto jednak jeszcze raz podkreślić: to nie są tacy sami handlarze, jak ci od PS5. Tutaj ludzie sprzedają pojedyncze konsole, które zamówili, gdy każdy mógł to zrobić. Nie ma tu mowy o masowym wykupowaniu towaru przez boty, aby sprzedać go drożej.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy