ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Archos 9.7 Carbon już w sprzedaży w Stanach oraz Wielkiej Brytanii

Autor: Jarosław Biały Kategoria: Newsy

Archos 9.7 Carbon jest kolejnym tabletem, który ma być oparty o Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, a jego cena ma być niewygórowana. Jest on już dostępny w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. W U.S.A cena urządzenia wynosi 249 dolarów, a w Wielkiej Brytanii 229 funtów

Tablet wyposażony jest w ekran IPS o przekątnej 9.7 cala o rozdzielczości 1024×768 pikseli, 1GB pamięci RAM, jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz, przednią kamerę VGA o rozdzielczości 2MP do wideorozmów oraz 16GB wewnętrznej pamięci i slot kart MicroSD. Jego obudowa jest wykonana z aluminium co sprawia, że tablet jest zarówno wytrzymały, jak i lekki.

Jeszcze niedawno taka cena przy takich parametrach byłaby prawdziwą rewolucją. Jednak zważywszy, iż Google Nexus 7 posiada aż cztery rdzenie i jego cena jest „wysoce konkurencyjna”, to jeden rdzeń Archos’a wypada dość mizernie. Nie wiadomo jak będzie wyglądał proces wprowadzania go na rynek europejski. Jednak jest powszechnie wiadome, że czym większa ilość urządzeń na rynku tym lepiej dla konsumentów, ponieważ jest w czym wybierać oraz producenci muszą liczyć się z cenami. A co Wy sądzicie o tym tablecie?

Sprawdź najnowsze wpisy