Czy Samsung zmusza klientów do kupna złotych flagowców?

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
samsung-galaxy-s6-edge

 
Samsung zaprezentował najnowsze smartfony S6 Edge+ oraz Note 5 w czterech kolorach: Gold Platinum, Black Sapphire, White Pearl, Silver Titanium. Nie wiedzieć jednak czemu, dostępne w Polsce i w większości krajów europejskich są tylko te dwa pierwsze. Dwa ostatnie z kolei widziane były przykładowo na rynku amerykańskim lub koreańskim.
 
W Singapurze sytuacja się trochę zmieni, przynajmniej na jakiś czas. Aby uczcić wydanie Note’a 5 na tamtym rynku firma zorganizuje oficjalny pokaz. Atrakcjami mają być wystawione dla gości flagowce, a także smartwatch Gear S2. Do każdego zakupu zegarka, klienci otrzymają bezpłatną bezprzewodową stację ładującą, a także kupon o wartości 140 $. To nie wszystko, Samsung ujawnił również, że wypuści Galaxy Note 5 w kolorze Silver Titanium i White Pearl na imprezie w Singapurze, przy czym akcja jest jedynie tymczasowa! Obie wersje będą dostępne do nabycia w wariantach 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej i cenie detalicznej wynoszącej odpowiednio 765 $ i 835 $.
 
Należy zadać pytanie, dlaczego Samsung pokazuje 4 kolory, z czego dostępne są tylko 2. O ile czarna opcja wydaje się być standardowa dla smartfona i każdemu mogłaby się spodobać, to wersja złota jako podstawowa jest co najmniej kontrowersyjna. Klienci, którzy chcieliby kupić jaśniejszy kolor zmuszani są poniekąd do kupna S6 Edge+ w kolorze Gold Platinum (w naszym kraju). Mogą także poczekać aż przykładowo w Polsce pojawią się pozostałe 2 wersje. Kiedy to nastąpi? Tego nawet sam polski oddział Samsunga nie wie!
 
źródło: sammobile, własne

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy