WOT szuka specjalistów IT

WOT szuka specjalistów IT – jak wygląda rekrutacja i co można zyskać?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) szuka specjalistów, którzy posiadają doświadczenie w IT. W obecnych czasach cyberprzestrzeń pełni szczególną rolę, również podczas konfliktów zbrojnych, co pokazuje wojna za naszą wschodnią granicą. Wojsko potrzebuje więc ekspertów zajmujących się tą dziedziną.

WOT szuka specjalistów IT

WOT szuka specjalistów IT

Od trzech lat w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej działa Zespół Działań Cyberprzestrzennych. Tworzą go osoby, które na co dzień pracują w branży związanej z IT, posiadają wiedzę oraz różne certyfikaty (ISACA CRISC, CGEIT, CIS, CISM, compTIA, CISSP, czy ICCNA). Żołnierze mają różne kompetencje z tej dziedziny, ale łączy ich pasja do zagadnień związanych z IT i cyberprzestrzenią.

Wojska Obrony Terytorialnej zachęcają, by rekrutować się do Zespołu Działań Cyberprzestrzennych. Poszukiwane są osoby, które posiadają doświadczenie w branży IT. CV oraz list motywacyjny można przesyłać na adres [email protected] WOT zaznacza, że zgłoszenie powinno zawierać całość doświadczenia zawodowego, certyfikaty oraz umiejętności. Wybrani kandydaci otrzymają zaproszenie na test wiedzy i rozmowę kwalifikacyjną. Osoby ze środowiska cywilnego muszą odbyć szkolenie podstawowe, tzw. „szesnastkę”, w dowolnej brygadzie, a następnie zostaną przeniesione do CyberWOT – zgłoszenia mogą jednak wysłać już w chwili obecnej – przypomina WOT. Żołnierze pełnią służbę w Zegrzu, w dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej. W późniejszym czasie planowane jest powołanie mniejszych, regionalnych komponentów a docelowo grup Cyber przy wszystkich Brygadach OT. Dzięki takiemu procesowi zostanie utrzymana potrzeba terytorialności, która jest fundamentem formacji – wyjaśnia WOT na swojej stronie.

Czytaj także: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała hakera – miał pomagać w komunikacji rosyjskim wojskom

WOT kieruje swoją propozycję do osób, które chcą kontynuować karierę zawodową na rynku cywilnym i jednocześnie są gotowe do podjęcia służby na rzecz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Zespół Działań Cyberprzestrzennych poszerza wiedzę i kompetencjach w takich obszarach, jak rozpoznania i obrona cyberprzestrzeni, analiza powłamaniowa i utwardzanie systemów. Żołnierze mogą liczyć na kierunkowe szkolenia specjalistyczne, jasną ścieżkę awansu i dofinansowanie kursów i studiów podnoszących kwalifikacje.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy