Streszczenia Dokumentów Google

Dokumenty Google pomogą przy redagowaniu wiadomości e-mail

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Edytory tekstu początkowo były projektowane z myślą o drukarkach. Owszem, pisało się tekst na komputerze, jednak przez lata podstawą było to, aby prezentował się dobrze wydrukowany na kartce. To się jednak powoli zmienia. Dokumenty Google stale się rozwijają w kierunku pracy w sieci — chociaż oczywiście nie kosztem możliwego wydruku. Zaledwie w zeszłym tygodniu pojawił się nowy format bez stron, który bardzo wysoko sobie cenię przy edycji dłuższych tekstów. To jednak nie koniec zmian na lepsze. Firma zaprezentowała właśnie nowy szablon e-mail w Dokumentach Google.

Szablon e-mail w Dokumentach Google

Szablon e-mail w Dokumentach Google

Dla pojedynczego użytkownika wygląda to jak zbędny bajer. Jednak nie jest to opcja dla samotników. Wedle założeń szablon e-mail w Dokumentach Google ma sprawić, że współpraca nad wiadomościami e-mail będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek. W ten sposób kilka osób może pracować nad jednym szablonem bez konieczności wysyłania sobie wiadomości, aby ocenić efekty pracy jednej z osób w grupie. Opcja ta ma już być dostępna, jednak tylko dla użytkowników Google Workspace, starszych wersji G Suite Basic i G Suite Business. Pozostali będą musieli uzbroić się w cierpliwość do początku kwietnia. 

Zobacz też: Google oficjalnie zapowiedziało Steam na Chrome OS – stawia go jednak jako jedną opcję z wielu

Aby uruchomić funkcję, należy wpisać w edytowanym dokumencie @email draft. Wtedy też pojawi się formatka z typową konstrukcją e-mail jak pole na adresata, treść i temat. Jeśli natomiast chcemy kogoś zaprosić do wspólnej edycji, to wystarczy wpisać @ i nazwę, pod jaką funkcjonuje ona na Gmailu — nie ma konieczności pamiętania adresu takiej osoby. Kiedy natomiast dokument będzie już gotowy do wysłania, to należy wcisnąć przycisk Gmaila. Warto tu podkreślić, że Google pracuje nad kolejnymi udogodnieniami w ramach inicjatywy Smart Canvas. Jej celem jest ułatwienie pracy nad dokumentami nieprzeznaczonymi do druku, a także zawierającymi duże grafiki, tabele i inne media.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy