samsung galaxy note 5 oficjalnie basdksakjsa

 

Galaxy Note 5 być może nie jest rewolucyjny pod względem technicznym, a dla wielu wręcz uwstecznił się w stosunku do poprzednika. Jednak Samsung zawsze dodaje coś nowego pod kątem oprogramowania i nie inaczej było tym razem. Jednak to, co zostało dodane w systemie, zawsze może zostać przeniesione na starsze modele.

 

W takim razie tytułowe Screen Off Memo stało się dostępne dla poprzedników Galaxy Note 5. Jednak czym jest ta funkcja? Zamiast się rozpisywać, obejrzyjcie poniższy film:

 

 

Najprościej mówiąc – szybkie użycie S Pena na zablokowanym wyświetlaczu. Jednak co zrobić, aby móc cieszyć się tą funkcją na Galaxy Note 4 i Note 3? Nic prostszego – należy pobrać następującą aplikację: Klik! Zainstalować ją, uprzednio pozwalając systemowi instalować oprogramowanie z nieznanych źródeł, a następnie przyznać prawa administratora (ustawienia bezpieczeństwa), które z kolei umożliwią działanie aplikacji bez konieczności jej włączania – zostanie automatycznie wywołana.

 

Nie jest to oczywiście wielkie udogodnienie, ale z pewnością przyda się jeśli chcemy coś na szybko zapisać, gdy jesteśmy w biegu. To oczywiście dodatkowa zaleta serii Galaxy Note, w której S Pen na niemalże każdy kroku pokazuje swoje możliwości. Jednak czy użytkownicy Samsungów faktycznie często korzystają ze stylusa?

 

 

źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.