NFT pierwszego tweeta bezwartościowe

To się nazywa pomyłka! NFT warte miliony sprzedane za mniej, niż grosz

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

I zaraz w komentarzach, czy to tu, czy to na Facebooku znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że i tak przepłacił. I chociaż sam uważam NFT za coś bezwartościowego, to warto tu podkreślić, że produkt ma taką wartość, za jaką ktoś jest w stanie go kupić. A to oznacza, że ktoś tu zrobił interes życia, a ktoś inny stracił fortunę, nawet jeśli sprawa rozbija się o głupi obrazek. Otóż ktoś przypadkiem sprzedał NFT kamienia.

NFT kamienia sprzedane za bezcen

Jednak odłóżmy zdrowy rozsądek na bok i przyjrzyjmy się sprawie od podszewki, nie negując niczego na każdym kroku: otóż EtherRock to kolekcja 100 NFT, z których każda grafika nieco różni się od drugiej, a dokładniej odcieniem. Jest więc to bardzo leniwa kolekcja NFT, wyglądająca jak coś, co można zrobić w pancie. Jednak wartość artystyczna nigdy nie miała tu większego znaczenia. Grunt, że NFT skały są drogie — wręcz absurdalnie drogie. Natomiast Dino Dealer twierdzi, że wystawił na sprzedaż swój cenny EtherRock NFT. Jednak, zamiast wycenić go na 444 ETH, czyli nieco ponad 1 milion dolarów, przypadkowo wystawił go za 444 Wei. Jeden Wei jest odpowiednikiem jednej kwintylionowej części ETH, tym samym jest całkowicie bezwartościowy, nawet w porównaniu do kopiejki. 

Zobacz też: Tokyo Vice – nadchodzi serial od Michaela Manna dla HBO Max

Nowy właściciel NFT kamienia uznał najwidoczniej, że 444 ETH to jednak przesadzona cena, jak za takie NFT i zamiast tego wystawił go za 234 ETH, czyli około 600 tysięcy dolarów. Dino Dealer błagał nabywcę obrazka w sekcji komentarzy, aby odzyskać swoje NFT, ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi, a przynajmniej od niego. Otóż różni oszuści chcieli wykorzystać jego sytuację, namawiając go na kontakt, w celu odzyskanie pieniędzy.  No cóż, najwyraźniej giełdy NFT potrzebują jakiegoś mechanizmu, który będzie kilkukrotnie pytał, czy aby na pewno dana osoba chce wystawić swoje NFT za podaną przez nią kwotę. Od siebie dodam, że jako ktoś, kto kilka razy sprawdza numer konta bankowego, robiąc nawet najmniejszy przelew, jestem w szoku na widok beztroski, z jaką ktoś wystawia coś o takiej wartości. No cóż, przynajmniej Dno Dealer nie padł ofiarą oszustów NFT, tylko własnej lekkomyślności.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy