Steam na Chrome OS oficjalnie zapowiedziany

Google oficjalnie zapowiedziało Steam na Chrome OS – stawia go jednak jako jedną opcję z wielu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

O tym, że Google i Valve pracują nad wersją Steam na Chrome OS, wiadomo już od przynajmniej kilkunastu miesięcy. Jeszcze w tym miesiącu pojawiła się lista pierwszych Chromebooków, które dostaną wsparcie dla tego sklepu, co wyglądało na budowanie napięcia przed wielkim ogłoszeniem najważniejszej platformy do gier PC na Chrome OS. Jednak zamiast tego… dostaliśmy o tym tylko lakoniczną wzmiankę. I to taką, która pojawiła się na szczycie poświęconym grom na Chrome OS. Tak, jakby nie było to nic godnego większej uwagi.

Steam na Chrome OS oficjalnie zapowiedziany

Zacznijmy jednak od początku. Otóż podczas 2022 Google for Games Developer Summit, jeden z prezenterów zdawkowo ogłosił program alfa Steam dla Chrome OS, dodając, że właśnie wystartował, co okazało się nie do końca pokrywać z rzeczywistością — nie było to jednak kłamstwo, a raczej marny dobór słów, ale o tym w dalszej części tekstu. Google skierowało użytkowników do forum społeczności Chromebooków, chociaż wszyscy zainteresowani muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wciąż nic konkretnego tam na ten temat nie ma. Zanim jednak do niej przejdziemy, to warto podkreślić, że większość obecnych właścicieli Chromebooków obejdzie się smakiem. Otóż do uruchomienia Steam potrzebny będzie procesor Intel Core i5 lub i7 11. generacji, lub nowszej oraz 8 GB RAM, co całkowicie wyklucza większość budżetowych Chromebooków. A szkoda, bo wiele osób liczyło na gry Indie. 

Zobacz też: Kolega J. J. Abramsa odpowie za nowy film Star Wars?

Przy okazji w poście na forum pojawiła się następująca informacja:

Jak już pewnie słyszeliście, nasz zespół pracuje z Valve nad wprowadzeniem Steama na Chrome OS. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że już wkrótce udostępnimy wczesną wersję alfa Steama na Chrome OS w kanale Dev dla niewielkiej grupy Chromebooków. Po więcej informacji zapraszamy na forum!

Tym samym post na forum odsyła do innego postu na forum, nie podając przy tym żadnego linku. I nic dziwnego, bo żadnej innej wzmianki na temat Steam na Chrome OS na tym forum zwyczajnie nie ma. Tym samym nie znamy żadnych szczegółów, ani nie wiemy, kiedy nastąpi to całe wkrótce. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Google

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy