ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Meizu Pro 5 – bardzo ciekawy flagowiec od Chińczyków już oficjalnie!

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
meizu pro 5

Spodziewaliśmy się zobaczyć coś naprawdę ciekawego, i nie zawiedliśmy się. Meizu Pro 5 właśnie został oficjalnie zaprezentowany. Jak możemy zauważyć, firma odrzuciła nazewnictwo „MX” i postanowiła wyprodukować coś o nowej tożsamości, i to nie byle jakiej.

Meizu Pro 5 został wyposażony w ekran 5.7 cala Super AMOLED o rozdzielczości FULL HD z zakrzywionymi krawędziami 2.5D. Na tyle urządzenia znalazł się 21 MP aparat Sony IMX230, na froncie jest to 5 MP. Warto dodać, że smartfon ma metalową obudowę.

meizu pro 5 111

Przechodząc do wnętrza urządzenia najbardziej rzuca się w oczy procesor Samsung Exynos 7420 wspierany przez 3GB/4GB RAM. Pamięć wewnętrzna też w zależności od wersji będzie miała 32GB albo 64GB. Co ciekawe, Meizu zdecydowało zastosować się slot na karty microSD.

Z innych ciekawych funkcjonalności należy wspomnieć USB typu C. W połączeniu z technologią mCharge baterię w telefonie która ma pojemność 3050mAh możemy naładować od 0 do 65% w 30 minut!

meizu pro555

Za obsługę urządzenia będzie odpowiadał FlymeOS 5 oparty na Androidzie 5.1. Meizu zapowiedziało również dźwięk Hi-Fi dzięki wzmacniaczowi słuchawkowemu OPA1612.

Podsumowując, dostajemy naprawdę ciekawego smartfona, który swoją specyfikacją nie odstaje od konkurencji. Jeśli jesteście zainteresowani kupnem, to będziecie mieli taką możliwość już od 12 października, bowiem wtedy Meizu Pro 5 będzie już dostępny w cenie 439$ za wersję 32GB, natomiast wersja 64GB/4GB RAM będzie kosztować 490$.

Źródło: phonearena, gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy