Samsung Galaxy XCover Pro 2 procesor

Galaxy XCover Pro 2 – pancerny średniak, którego Samsung nie musi się wstydzić

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Przez lata pancerne smartfony Samsunga były traktowane po macoszemu. Producent zachowywał się tak, jakby osoby potrzebujące wytrzymałego smartfona wręcz nie zasługiwały na przyzwoitą wydajność. Jednak wraz z premierą Galaxy XCover Pro zaczęło się to zmieniać. Wtedy to Samsung zadbał o stosunkowo przyzwoite, chociaż wciąż dalekie do flagowców osiągi. Czy jego następca to odmieni? Nie, jednak na pewno będzie krokiem w bardzo dobrym kierunku. Co więcej, Samsung Galaxy XCover Pro 2 to będzie pierwszy smartfon z linii obsługujący łączność 5G.

Samsung Galaxy XCover Pro 2 procesor

Samsung Galaxy XCover Pro 2 procesor

Warto podkreślić, że wszystkie informacje o nadchodzącym smartfonie pochodzą z przecieków. Za tymi nie stoi jednak żadne mniej lub bardziej wiarygodne źródło, a baza testowa Geekbench 5. Dlatego też konkretnych elementów specyfikacji jesteśmy pewni. I tak wiemy, że smartfon ten nosi numer modelu SM-G736B. Jego sercem jest czterordzeniowy układ w układzie 4 × 4 z wydajnymi rdzeniami o taktowaniu 2,4 GHz i pozostałymi czterema 1,80 GHz. Wiadomo także, że nazwą kodową układu jest lahaina. To oznacza, że mowa jest o Snapdragonie 778G z układem graficznym Adreno 642L. Z bazy dowiadujemy się także, że procesor będzie wspierany przez 6 GB RAM a całością ma zarządzać Android 12 oparty rzecz jasna na OneUI.

Zobacz też: Aktualizacja biblioteki Netflix – strach się bać tego, co dodano na platformę ostatnio

I to jak na razie tyle jeśli chodzi o oficjalne informacje. Możemy jednak się spodziewać, że urządzenie, tak jak poprzednik zaoferuje certyfikat odporności na pył/wodę IP68 i jest zgodne z normą MIL-STD-810G, dzięki czemu jest odporne na upadek na beton z wysokości do 1,2 m. Dodatkowo możemy liczyć na 6,3-calowy ekran LCD o rozdzielczości Full HD+ i baterię minimum 4000 mAh — oczywiście o ile Samsung nie postawił na irracjonalny regres w serii pod tym względem. Miło byłoby jednak zobaczyć nieco poprawioną baterię, zwłaszcza biorąc pod uwagę obsługę 5G. Jednak na te informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać do momentu dalszej certyfikacji urządzenia. Pewne jest jednak, że Samsung Galaxy XCover Pro 2 będzie pancernym średniakiem, którego firma nie będzie musiała się wstydzić.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy