Samsung Internet 17 Beta

Samsung Internet zaprzęgnie AI w obronie naszej prywatności

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wielu producentów dodaje swoje własne aplikacje przeglądarki Internetowej do Androida, chociaż tak naprawdę mało który powinien. Świetnym przykładem firmy, która robi to dobrze, jest Samsung, którego Samsung Internet jest popularną przeglądarką nie tylko na smartfonach Koreańskiego giganta. Chętnie sięgają po nią także właściciele innych smartfonów, co jest banalnie proste dzięki jej obecności w Sklepie Play. Teraz zaś zyskuje ona kolejne możliwości skupione na prywatności użytkowników: a dokładniej AI, które ma o to zadbać.

Samsung Internet 17 Beta

Samsung Internet 17 Beta
Fot. Samsung Internet Browser

Wszystko rozbija się tu o Smart Anti Tracking producenta. Nie jest to termin Wam obcy? Nic dziwnego. Nie jest to bowiem pojedyncza funkcja, a cały zbiór środków ochrony prywatności, które po raz pierwszy pojawiły się w zeszłym roku. Już wtedy blokowała ona niektóre ciasteczka, czy uciążliwe/złośliwe reklamy. Jednak wraz z wersją 17 beta przeglądarki zyskała dodatkowe elementy. Między innymi dzięki nowym elementom przeglądarka będzie teraz wyrzucać wszystkie pliki cookie na urządzeniu co tydzień bez angażowania uwagi użytkownika. Przy okazji stała się ona włączona domyślnie w USA, Korei i Europie Zachodniej, czyli UE + Wielka Brytania. Od tej wersji przeglądarki został także domyślnie włączony protokół HTTPS dla przeglądania stron internetowych, a na stronie szybkiego dostępu  pojawiła się nowa tablica prywatności, która pokazuje wszystkie sposoby, w jakie przeglądarka chroni prywatność użytkownika.

Zobacz też: Ponad 50 tytułów znika z HBO Max z końcem marca – kilka z nich trzeba koniecznie nadrobić

Zwiększenie bezpieczeństwa to jednak niejedyna zmiana. W przeglądarce pojawiły się także niestandardowe grupy kart, które można organizować metodą przeciągania i upuszczania. Zadebiutowała także opcja Live Text, czyli OCR zintegrowany z przeglądarką. Dzięki niej można odczytywać tekst z grafik i kopiować go do schowka. Samsung Internet Beta można oczywiście pobrać z wielu źródeł, jednak najlepszym jest oczywiście Sklep Play, gdzie ma ona ocenę 4,3 gwiazdek. Warto tu podkreślić, że wciąż mowa jest o testowej wersji aplikacji, więc może ona sprawiać pewne problemy — zwłaszcza jeśli mowa o nowych funkcjach. Dlatego też dla osób, które nie chcą ryzykować wszelkiej maści błędów, o wiele lepszym pomysłem jest sięgnięcie po wersję stabilną.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy