tokyo vice serial hbo max 2022

Tokyo Vice – nadchodzi serial od Michaela Manna dla HBO Max

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Newsy

Wybitny reżyser Michael Mann powraca, tym razem do kręcenia seriali. Przed nami „Tokyo Vice”, którego premiera już wkrótce w HBO Max.

Tokyo Vice – o czym będzie nowy serial HBO Max?

Akcja serialu „Tokyo Vice” rozgrywać się będzie w latach 90. XX wieku. Bohaterem będzie amerykański dziennikarz, Jake Adelstein (w tej roli Ansel Elgort), który przybywa do Tokio, by pracować jako reporter dla tamtejszej gazety. Współdziałając razem z doświadczonym detektywem Hiroto Katagiri (w tej roli Ken Watanabe) rozpocznie on poznawanie mrocznego i niebezpiecznego świata japońskiej Yakuzy.

Kim jest Michael Mann?

Michael Mann to jeden z najlepszych hollywoodzkich reżyserów. Nie jest on wprawdzie nadmiernie aktywny zawodowo, gdyż w swej ponad 40-letniej karierze zrobił „raptem” 11 filmów, aczkolwiek wiele z nich uchodzi za dzieła kultowe. Największym uznaniem cieszy się oczywiście „Gorączka” z 1995 roku, który to uchodzi za jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) film sensacyjny w historii kina.

Ale na koncie ma wiele innych świetnych dzieł z pogranicza sensacji i thrillera, w tym „Zakładnika” czy „Informatora”. Michael Mann jest też współtwórcą legendarnego i przełomowego w historii telewizji seriali „Policjanci z Miami”, którego oryginalny tytuł to „Miami Vice”. Tak więc „Tokyo Vice” wydaje się być ciekawym nawiązaniem do przeszłości reżysera i swoistym zamknięciem autorskiego kręgu.

Przeczytaj także: Peaky Blinders sezon 6 – znamy datę premiery na Netflixie

Tokyo Vice – kiedy premiera serialu?

Serial „Tokyo Vice” będzie liczyć sobie 10 odcinków. Premiera pierwszych trzech nastąpi już 7 kwietnia 2022 roku w HBO Max. Następnie co tydzień będą pojawiać się dwa kolejne. Mann pełni rolę producenta oraz reżysera tej serii.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy