nexus-7

Asus przygotowuje aktualnie zestaw kilku ciekawych akcesoriów dla swojego najnowszego tabletu, Nexusa 7 wyprodukowanego przy ścisłej współpracy z Google. Tajwański producent ma zamiar wprowadzić wkrótce do sprzedaży dwa różne modele etui dla tego urządzenia oraz dedykowaną stację dokującą, wykorzystującą rząd styków, które umieszczono z tyłu Nexusa 7.

nexus7cover-635x460
Tańsza wersja etui dla Nexusa 7 została wykonana z tworzywa sztucznego, które jest bardzo elastyczne, a jego tył posiada identyczną fakturę co obudowa Nexusa. Do wyboru będzie kilka wersji kolorystycznych, a sugerowana cena wynosi niecałe 20$.

nexus7premium-635x460

Asus przygotował też etui w wersji premium, które zostało wykonane ze skóry. Dodatkowo wyposażono je w zabezpieczenia, które mają wpłynąć na ochronę urządzenia przed uderzeniami. Skórzane etui będzie sprzedawane w czterech różnych kolorach za cenę 40$.

nexus7dock-635x476

Do sklepów ma trafić też niebawem stacja dokująca, która umożliwi ładowanie Nexusa 7 oraz podłączenie do niej zewnętrznych głośników. Szkoda, żeAsus nie wyposażył jej w port HDMI umożliwiający wyświetlanie obrazu z tabletu na telewizorze. Cena za stację ma wynieść niecałe 50$.

Trzeba przyznać, że oryginalne akcesoria do Nexusa 7 nie należą do najtańszych, lecz nie dziwi to. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jak niewiele Asus zarabia na sprzedaży samego tabletu to można zrozumieć, że szuka zysków ze sprzedaży dodatków dla niego.

źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski