gmail-logo

 

 

Prace nad nowymi funkcjami dla poczty Gmail trwają niemal cały czas. Kilka dni temu słyszeliśmy o możliwym wprowadzenia formatowania tekstu wiadomości w mobilnej aplikacji poczty, teraz dowiedzieliśmy się o nowych opcjach dostępnych zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w przeglądarce.

 

 

blokowanie-wypis-gmail

 

 

Z poziomu wiadomości email dostępne mamy od teraz dwie nowe opcje: zablokuj użytkownika „nazwa nadawcy” oraz Anuluj subskrypcję – jeśli oglądamy akurat newsletter. Pierwsza opcja przenosić będzie kolejne przychodzące wiadomości od danego nadawcy bezpośrednio do folderu ze spamem. Należy mieć na uwadze, że przeglądaną wiadomość musimy ręcznie przenieść do spamu/kosza. Po 30 dniach wiadomość jest usuwana z folderu spam. Druga opcja umożliwi automatyczne wypisanie się z danego newslettera. Po wybraniu tej opcji zostanie wysłany automatyczny email na adres podawany jako służący do wypisywania się lub wyświetlona zostanie właściwa strona internetowa, która umożliwi usunięcie się z listy mailingowej.

 

 

Funkcja jest obecnie w uruchamiana globalnie. Część użytkowników poczty informuje, że funkcje te mają dostępne, inni pomimo aktualizacji aplikacji Gmail nadal ich nie mają. Nie ma to związku z krajem czy wersja językową, bowiem wielu polskich użytkowników ma już te funkcje. Najprawdopodobniej Google w pewnych odstępach czasowych udostępnia kolejnym użytkownikom te opcje.

 

Brakowało Wam tych opcji?

 

Źródło: Googlewatchblog.de

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg