deutsche bank rosja

Deutsche Bank w końcu ucieka z Rosji! Krytyka robi swoje

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Opłaca się wycofywać swoje interesy z Rosji? To pytanie zadaje sobie wielu gigantów, którzy są z wielu stron naciskani na podjęcie konkretnej decyzji i opublikowanie swojego stanowiska. Co jeśli jest ono odmienne od większości? To doskonale pokazała sytuacja Deutsche Bank, a więc jednego z największych banków na świecie. Początkowo nie było mowy o wycofaniu swojej działalności, ale ostatecznie gigant zdecydował się zawiesić swoją działalność. Co zadziało się w międzyczasie? Oczywiście pojawiła się ogromna fala krytyki

Deutsche Bank ostatecznie wycofuje się z Rosji pod naporem krytyki

Dotychczas amerykańskie Goldman Sachs i JPMorgan Chase były kluczowymi bankami spośród tych największych, które zdecydowały się zawiesić swoją działalność w Rosji po tym, jak Putin napadł Ukrainę. Tymczasem Deutsche Bank niespecjalnie był zainteresowany wyjściem z rynku agresora. Tłumaczenia odnosiły się do wsparcia klientów oraz wprost pojawiały się wzmianki, że takiej możliwości nie ma w praktyce.

Tymczasem możecie przeczytać w powyższym oświadczeniu, że ostatecznie niemiecki bank zmienił swoje zdanie. Deutsche Bank postanowił ograniczyć swoje działania w Rosji, co zresztą robi od 2014 roku i nie zamierza robić nowych interesów w tym kraju. Naturalnie całe oświadczenie brzmi dosyć rozwlekle, ale padła też wzmianka o potępieniu inwazji. Jakby nie patrzeć, ostatecznie kolejny duży bank rezygnuje ze swoich działań u agresora, chce wspierać pomoc Ukrainie i to tak naprawdę powinno się liczyć.

Zobacz też: Podwodne drony znalazły wrak Endurance — jego stan zaskakuje!

Naturalnie liczba firm, które uciekają z Rosji, stale rośnie. Jedne robią to w ramach obrony Ukrainy i pokazania swojego sprzeciwu wobec wojny, drugie po prostu wiedzą, że rubel przestał być opłacalny. Mimo wszystko niezależnie od podejścia takie ruchy są potrzebne, aby pokazać, z czym dzisiaj muszą liczyć się przywódcy państw, gdy wytaczają działa i to w dosłownym znaczeniu. Tymczasem co Wy sądzicie o takim zmienionym podejściu poszczególnych firm? Czy faktycznie tutaj krytyka miała główny czynnik do zmiany decyzji Deutsche Bank o swoim udziale w Rosji?

Źródło: Bloomberg

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy