netflix cena podwyzka

Netflix podnosi ceny także w Europie! Podobne podwyżki w Polsce?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Żyjemy w czasach, których nikomu nie trzeba tłumaczyć. Wojna, podnoszenie się gospodarek po pandemii, inflacja i wiele innych czynników nakładają się na to, że podwyżki stały się chlebem powszednim. Tym sposobem nie dziwi fakt, że kolejne firmy muszą podnosić ceny swoich usług i to właśnie robi Netflix. Najpopularniejszy dostawca filmów i seriali w streamingu postanowił zwiększyć ceny wszystkich pakietów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. To kolejne kraje w tym roku, które muszą mierzyć się z wyższymi cenami za Netflixa. Wcześniej firma musiała zwiększyć opłaty w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dlatego poznajmy nowe ceny na wyspach i zapewne szykujmy się na podobne zmiany w Polsce.

Cena Netflixa rośnie — teraz w Irlandii i Wielkiej Brytanii

netflix ukraina napisy dubbing filmy seriale

Co by zbyt długo nie przeciągać, od razu zobaczcie, jak zmieniły się ceny za poszczególne pakiety Netflixa we wspomnianych krajach:

 • Wielka Brytania:
  • podstawowy: 7 GBP (+1 GBP, ~40 złotych)
  • standard: 11 GBP (+1 GBP, ~63 złote)
  • premium: 16 GBP (+2 GBP ~91 złotych)
 • Irlandia:
  • podstawowy: 9 euro (+1 euro, ~43 złote)
  • standard: 15 euro (+2 euro, ~71 złotych)
  • premium: 21 euro (+3 euro, ~100 złotych)

Pamiętając, że ceny pakietów Netflixa w Polsce kosztują odpowiednio 29, 43 i 60 złotych oraz uwzględniając aktualną wartość naszej waluty, podwyżki są nieuniknione także w naszym kraju. Naturalnie firma jeszcze ich nie zapowiadała i miejmy nadzieję, że wstrzyma się ze swoją decyzją. Dodatkowo nie powinniśmy też spodziewać się wyrównania powyższych kwot. Podwyżki mogą być stosunkowo podobne.

Zobacz też: Mało miejsca na smartfonie? Android pozwoli to zmienić bez usuwania aplikacji.

Cennik Netflixa siłą rzeczy regularnie się zmienia wraz z rozbudową biblioteki, funkcjonalności i innych aspektów pokroju gospodarczych. Firma w międzyczasie na dobre zrezygnowała z darmowego miesiąca i nie zapowiada się, aby mógł on wrócić ze względu na sztuczne jego przedłużanie. Dodatkowo pamiętajmy, że firma cały czas stara się walczyć z procederem dzielenia kont. Jakby nie patrzeć, lekko już było, choć wciąż przypominam, że ceny Netflixa w Polsce jeszcze zostają na aktualnym poziomie.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy