Koniec wsparcia Google Glass

Google Glass zmartwychwstał pod nazwą Projektu AURA!

Jędrzej Markiewicz Jędrzej Markiewicz Newsy
google glass

Wspaniałych obietnic o rozszerzonej rzeczywistości od Google nasłuchaliśmy się przez ostatnich parę lat całkiem sporo. Rewolucyjne okulary mogące łączyć się z Internetem, nagrywać filmy w jakości HD i służyć nam za podręczny słownik były zapowiadane wielokrotnie, ostatecznie jednak żadne z tych planów nie doszły do skutku. Spekulacji na temat wyciszenia planów z szumu medialnego było wiele, jedni zarzucali firmie zbyt dużą ingerencję w sferę prywatną drugiej osoby, drudzy, że projekt najzwyczajniej firmę przerósł. Nie zabrakło też takich, którzy sugerowali, że gadżet jest gotowy i Google czeka tylko na odpowiedni moment, żeby go wydać. Prawda może być jednak zupełnie inna, a tajemniczych historii na ten temat w Internecie jest cała masa. Co jednak najważniejsze, okazało się że Google Glass nie umarł – i powraca pod nową nazwą.

„Project AURA” – bo tak należy teraz nazywać googlowskie okulary – oficjalnie został potwierdzony. Co więcej, do jego zrealizowania koncern zatrudnił wyspecjalizowanych fachowców z firmy Amazon, co może oznaczać faktyczne rozpoczęcie prac nad wydaniem finalnej wersji urządzenia do użytku publicznego. Co ciekawe, nowe nazewnictwo okularów jest bliźniaczo podobne do Projektu Ara, nad którym Google pracuje już od dawna. To wizja stworzenia modularnego smartfona, czyli takiego, w którym użytkownik będzie mógł wymieniać poszczególne jego części, w zależności od własnych potrzeb. Dzięki temu będziemy mogli dostosować aparat, baterię, wyświetlacz, a nawet pamięć RAM zgodnie z oczekiwanymi rezultatami. Być może to tylko zbieżność nazw, a być może… Delikatna próba naprowadzenia nas na promocje dwóch wielkich kamieni milowych marki.

project ara

Niewątpliwie firma musi się spieszyć, jeżeli chce osiągnąć sukces, ponieważ po piętach już depcze jej na przykład Microsoft, który także opracowuje urządzenie rozszerzonej rzeczywistości. Być może już wkrótce się przekonamy, który z nich chwyci zwycięskie berło.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy