ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi w pełnej krasie! Świetny smartfon za niskie pieniądze!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Meet-the-Xiaomi-Mi-4c (2)

Dziś nadszedł dzień, w którym oficjalnie zaprezentowany został nowy model Xiaomi. Mi 4c oficjalnie ujrzał światło dzienne, a jego zachęcające parametry poparte jeszcze bardziej kuszącą ceną sprawiają, że nie sposób się za nim nie obejrzeć. Chiński rynek zaczyna być coraz bardziej obfity w smartfony, które swym stosunkiem ceny do jakości biją modele wielkich marek na łeb na szyję. Sprawdźmy zatem, co Mi 4c ma dla nas ciekawego!

Już bez żadnych obaw możemy mówić o pewnej specyfikacji Xiaomi Mi 4c. Mamy więc 5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, co daje nam liczbę 441 ppi. Sercem urządzenia jest natomiast Snapdragon 808 w towarzystwie Adreno 418. Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne to smartfon został wyposażony w 13 megapikselowy aparat główny (prawdopodobnie z matrycą SONY IMX258 bądź Samsung S5K3M2) oraz 5 megapikselową kamerkę przednią.

Meet-the-Xiaomi-Mi-4c

Mi 4c pojawi się w różnych wariantach. Jeden z nich posiadać będzie 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, drugi zaś to 3 GB RAM i 32 GB pam. wew. Urządzenie będzie również posiadać USB typu-C, baterię 3080 mAh oraz technologię szybkiego ładowania Quick Charge 2.0. Przypomnijmy również, że słuchawka posiada obsługę dual-SIM w standardzie 4G LTE. Smartfon z początku będzie pracować na nakładce MIUI 6, ale Xiaomi zapowiedział, że już wkrótce pojawi się aktualizacji do MIUI 7.

Meet-the-Xiaomi-Mi-4c (1)

Producent wprowadził również technologię Edge Tap, dzięki której będziemy mogli wykorzystać krawędzie naszego ekranu do wykonania pewnych akcji jak np. zrobienie zdjęcia. Na razie jednak nie wiadomo, czy użytkownicy dostaną możliwość własnego przypisywania akcji do poszczególnych krawędzi.

Xiaomi-Mi-4c-Edge-Tap

Ceny? Wersja 2GB/16GB to koszt około 204 dolarów, do większej ilości pamięci, czyli 3GB/32GB będziemy musieli dopłacić około 21 dolarów (235 dolarów). Dostępne wersje kolorystyczne: biała, szara, różowa, żółta i niebieska.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy