Gumtree Polska koniec

To koniec Gumtree w Polsce – nie dodamy już nowych ogłoszeń, a serwis zawiesza działalność

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Gumtree Polska kończy swoją działalność w naszym kraju. Koniec został obwieszczony na profilu firmy na Facebooku, ale stosowna informacja pojawiła się także na głównej stronie serwisu z darmowymi ogłoszeniami. Dla wielu użytkowników to będzie duża strata, ponieważ korzysta z ofert na Gumtree codziennie. Jednak nic nie zapowiada tego, żeby coś z sytuacją Gumtree Polska w najbliższym czasie się zmieniło.

Koniec Gumtree w Polsce – serwis z ogłoszeniami się zamyka

Gumtree Polska koniec

Ponad 300 tysięcy aktywnych ogłoszeń jest dostępnych w tej chwili na Gumtree Polska, ale nie ma możliwości dodawania już nowych. Taka możliwość została wyłączona na początku tego tygodnia i do czasu zakończenia działania serwisu w Polsce, nie zostanie ponownie włączona. Gumtree Polska istnieje od osiemnastu lat, ale z dniem 7 kwietnia 2022 roku to się zmieni. To właśnie wtedy nastąpi oficjalny koniec Gumtree Polska. I choć początek Gumtree w Polsce należał do bardzo dobrych, to zainteresowanie platformą z darmowymi ogłoszeniami konsekwentnie malało z biegiem lat. Teraz rolę Gumtree przejęło OLX czy nawet Allegro Lokalnie.

Wiadomość o zamknięciu strony Gumtree Polska była wyjątkowo lakoniczna. Brzmiała bowiem tak: „Drodzy Użytkownicy! Dziś zablokowaliśmy możliwość dodawania nowych ogłoszeń na Gumtree.pl. 7 kwietnia strona zostanie zamknięta. Bardzo dziękujemy Wam za 18 wspólnych lat!”. Brak większego zainteresowania samym serwisem widać też pod postem na Facebooku, który zebrał raptem około 30 komentarzy i trochę udostępnień. Opłacone ogłoszenia mają zostać wyemitowane do końca, ale nic więcej nie jest na stronę teraz przyjmowane.

Zobacz też: Nowy hit od dziś dostępny na Netflix.

Samo Gumtree zostało powołane do życia w Wielkiej Brytanii w 2000 roku. Dopiero po kilku latach serwis zaczął być dostępny w innych krajach, a w tym właśnie w Polsce. W 2005 roku firma znalazła się pod skrzydłami eBay, a kilka lat temu przeszła niewielki rebranding. Teraz można tylko podejrzewać, kto pojawi się na miejscu Gumtree.

Źródło: Gumtree / Facebook

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy