Firmy

 
Counterpoint Technology Market Research, niezależna firma doradcza i analityczna badająca rynki, wydała właśnie swój kwartalny raport sprzedaży smartfonów. Pokazuje on, że jedna z firm wciąż wyprzedza swoich konkurentów w tym obszarze. Tym przedsiębiorstwem jest oczywiście Samsung! Według wspomnianego sprawozdania, jeden na pięć telefonów komórkowych sprzedawanych na całym świecie w 2 kwartale 2015 należał właśnie do tej spółki. Nie jest to duże zaskoczenie biorąc pod uwagę fakt, że Samsung posiada 21 procent globalnego rynku smartfonów.
 
Analizując poszczególne rynki, sytuacja nie jest już tak korzystna dla firmy w Ameryce Północnej. Aż 34% tego rynku należy do Apple. Koreańczycy z kolei lepiej radzą sobie w Azji (14%) i w Europie (32%). Wszystkie dane są bardzo wiarygodne, ponieważ Counterpoint śledzi ponad 75 najważniejszych dostawców każdego kwartału.
 
Inne dane zawarte w badaniach wskazują, że Huawei zyskuje w Chinach, gdzie firma stała się trzecim największym producentem, wyprzedzając nawet Microsoft. Asus również wykazuje poprawę i został oznaczony jako „najszybciej rozwijającą się marka”, ponieważ wzrósł pięciokrotnie w porównaniu do ubiegłego roku. Podział na poszczególne kontynenty widać w zawartych infografikach. Zaskoczeni jesteście takim podziałem rynku?
 
Infografika
 
źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.