Do kogo należy 1/5 globalnej sprzedaży smartfonów?

Newsy

Firmy

 
Counterpoint Technology Market Research, niezależna firma doradcza i analityczna badająca rynki, wydała właśnie swój kwartalny raport sprzedaży smartfonów. Pokazuje on, że jedna z firm wciąż wyprzedza swoich konkurentów w tym obszarze. Tym przedsiębiorstwem jest oczywiście Samsung! Według wspomnianego sprawozdania, jeden na pięć telefonów komórkowych sprzedawanych na całym świecie w 2 kwartale 2015 należał właśnie do tej spółki. Nie jest to duże zaskoczenie biorąc pod uwagę fakt, że Samsung posiada 21 procent globalnego rynku smartfonów.
 
Analizując poszczególne rynki, sytuacja nie jest już tak korzystna dla firmy w Ameryce Północnej. Aż 34% tego rynku należy do Apple. Koreańczycy z kolei lepiej radzą sobie w Azji (14%) i w Europie (32%). Wszystkie dane są bardzo wiarygodne, ponieważ Counterpoint śledzi ponad 75 najważniejszych dostawców każdego kwartału.
 
Inne dane zawarte w badaniach wskazują, że Huawei zyskuje w Chinach, gdzie firma stała się trzecim największym producentem, wyprzedzając nawet Microsoft. Asus również wykazuje poprawę i został oznaczony jako „najszybciej rozwijającą się marka”, ponieważ wzrósł pięciokrotnie w porównaniu do ubiegłego roku. Podział na poszczególne kontynenty widać w zawartych infografikach. Zaskoczeni jesteście takim podziałem rynku?
 
Infografika
 
źródło: sammobile

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x