Fałszywa kryptowaluta Omeus Coin

Wielkie oszustwo kryptowalutowe — chodzi o 124 miliony dolarów

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wiele osób zainteresowanych kryptowalutami wychodzi z założenia, że te największe i najpopularniejsze nie nadają się już do szybkiego zdobycia majątku. Zamiast tego szukają oni mniejszych, ale obiecujących projektów, dzięki którym będą mogli zarobić fortunę, kiedy te wystrzelą w górę. Przykładem takiej waluty był Ormeus Coin. A przynajmniej był, bo to zwykłe oszustwo.

Fałszywa kryptowaluta Omeus Coin

Netflix ostatnio ogłosił, że chce nakręcić dokument o parze, która kradła i prała kryptowaluty. Tutaj zapowiada się kolejny materiał filmowy, chociaż tym razem mowa o rodzeństwie. Otóż John i Tina Barksdale oferowali i sprzedawali Ormeus Coin inwestorom na platformach handlu kryptowalutami od czerwca 2017 roku do wczoraj. Właśnie teraz ich oszustwo się posypało i zostali oskarżeni o wyłudzenie od tysięcy inwestorów detalicznych ponad 124 miliony dolarów poprzez dwie niezarejestrowane fałszywe oferty papierów wartościowych dotyczące cyfrowego tokena. Rodzeństwo było tu bardzo zgrane i każde miało swoją istotną rolę. Podczas gdy John organizował pokazy na całym świecie, to jego siostra kierowała produkcją postów w mediach społecznościowych, filmów na YouTube, informacji prasowych i ogólnie zajmowała się marketingiem w sieci.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka 

Jakim cudem udało się ukraść taką kwotę na fałszywą walutę? Otóż Ormeus Coin istniał rzeczywiście, chociaż rodzeństwo mocno nakłamało na jego temat. Według deklaracji oszustów Ormeus Coin był wspierany przez globalną operację wydobywania kryptowalut o wartości 250 milionów dolarów i produkował od 5,4 do 8 milionów dolarów miesięcznie w przychodach z wydobycia. W rzeczywistości wszelkie operacje wydobywcze zostały wstrzymane w 2019 roku po wygenerowaniu równowartości niższej, niż 3 miliony dolarów całkowitego dochodu z wydobycia. Mimo to rodzeństwo próbowało zachować fikcję operacji wydobywczej, wyświetlając portfel niepowiązanej strony trzeciej, wykazujący równowartość ponad 190 milionów dolarów w aktywach na listopad 2021 roku. W tym czasie na ich portfelu znajdowała się równowartość 500 tysięcy dolarów.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka 

Jak widać, mowa jest o naprawdę świetnie przygotowanym oszustwie, które zniwelowało wszystkie wady typowej piramidy finansowej. Niestety, służby nie podały, w jakich okolicznościach doszło do wpadki rodzeństwa. A szkoda, bo to na pewno jest świetna historia.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy