huawei smartfon telefon

 

Chińczycy coraz ambitniej uderzają w firmy znane nam od lat i często z lepszymi efektami. Pierwszy Nexus od Huawei może zostać lepiej przyjętym niż zeszłoroczny model stworzony przez Motorolę. Teraz przyszła pora jeszcze mocniej pokazać konkurencji, że Chiny mają potencjał.

 

Przede wszystkim pojawiają się plotki o smartfonie z wyświetlaczem zakrzywionym na dwie strony niczym w Galaxy S6 Edge i Edge+. Co ciekawe, tego typu technologię Chińczykom ma dostarczać właśnie Samsung. Jednak to nie ten model przykuł dzisiaj swoją uwagą. Okazuje się, że Huawei planuje również stworzyć smartfona, który będzie konkurować z Galaxy Note, a więc będzie posiadał rysik. Od kilku miesięcy mówi się o tym – już seria Ascend Mate miała mieć podobnego reprezentanta. Dodatkowo Chińczycy chcą zagrozić firmie Wacom, którą z pewnością doskonale znają graficy komputerowi. Ich tablety graficzne uważane są za najlepsze na rynku, co też stawia naprawdę wysoko poprzeczkę, którą chce przeskoczyć Huawei.

 

Niestety, póki co nie znamy żadnych szczegółów dotyczących tego smartfonu, ale przyszły rok może być dla Chińczyków wyjątkowy. W drodze mamy kilka wyjątkowych modeli, ale czy będą w stanie wygrać z dzisiejszą konkurencją?

 

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.