Seria gier WWE zamieni 2K na EA Sports?

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Cykl gier o najpopularniejszej organizacji wrestlingowej na świecie może wkrótce zmienić swojego wydawcę. Według najświeższych informacji seria WWE najprawdopodobniej przejdzie z rąk 2K do EA Sports.

EA Sports podkradnie rywalowi zza miedzy cykl WWE?

WWE zamieni 2K na EA Sports?

Historia serii gier WWE jest niezwykle bogata i sięga aż roku 2000. Wówczas na rynku pojawił się tytuł WWF SmackDown! W 2013 roku cykl przejęło 2K Sports, które wydaje gry spod szyldu WWE aż do dziś. Najnowszy tytuł z serii, czyli WWE 2K22 swój oficjalny debiut zaliczy już pojutrze (11 marca). Jak się jednak okazuje możliwe, że jest to ostatnie wspólne dzieło producenta, czyli Visual Concept oraz wydawcy w postaci 2K Sports.

Zobacz też: Stworzą ładunek, który pozwoli na wydobywanie tlenu na Księżycu – kolonizacja coraz bliżej

Zgodnie z najnowszymi informacjami organizacja WWE przeprowadziła już wstępne rozmowy z Electronic Arts. Dialog dotyczył przeniesienia praw do serii gier do jednego z największych wydawców produkcji sportowych na świecie. Trzeba pamiętać, że WWE 2K22 swoją prapremierę miało wczoraj, a gracze, którzy uzyskali wcześniejszy dostęp do gry, wystawiają jej bardzo dobre recenzje. Możliwe więc, że sukces 2K Sports przełoży się na przerzucenie wszystkich najważniejszych licencji na biurko Electronic Arts.

Warto wspomnieć, że 2K Sports nad najnowszym tytułem pracowało przez dłuższy czas. Po fatalnie przyjętym WWE 2K20 wydawca zdecydował się zrobić przerwę w cyklu i nie produkować WWE 2K21. Skupienie się na poprawie najważniejszych atrybutów gry opłaciło się, bowiem WWE 2K22 według głosów „zrehabilitowało się po dramatycznej poprzedniej odsłonie serii”.

Przejęcie cyklu przez EA Sports na pewno umocniłoby kalifornijską firmę na pierwszym miejscu wśród wydawców gier sportowych. Electronic Arts produkuje już takie serie jak FIFA (piłka nożna), NHL (hokej na lodzie), F1 (wyścigi samochodowe), Madden NFL (futbol amerykański), NBA Live (koszykówka) oraz UFC (mieszane sztuki walki). Dołożenie do tego zestawiania najpopularniejszej organizacji wrestlingowej na świecie zdecydowanie podbiłoby status firmy.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy