Facebook pomaga Ukrainie

Facebook ułatwia ukraińskim użytkownikom szukanie pomocy medycznej i wsparcia

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Mimo że ilość uchodźców z Ukrainy jest gigantyczna i każdego dnia z tego napadniętego kraju uciekają kolejne osoby, to wciąż znajduje się tam kilkadziesiąt milionów osób. Są one narażone nie tylko na bezpośrednie działania rosyjskiego najeźdźcy, ale i jego pośrednie skutki, jak brak zaopatrzenia, czystej wody, leków, czy wręcz pomocy medycznej. Dodatkowo kraj jest ogarnięty chaosem i rosyjską dezinformacją. Facebook postanowił więc ulepszyć swoją aplikację, aby móc pomóc tym ludziom.

Facebook pomaga Ukrainie

Facebook pomaga Ukrainie

Serwis rozszerzył swój dział Pomoc Społecznościowa na Ukrainie, dodając zasoby z lokalnych agencji ONZ i Czerwonego Krzyża. Informacje dodane przez Facebooka ułatwią użytkownikom znalezienie pomocy medycznej i dotyczącej innych, pilnych potrzeb. Opcja ta ma działać także w krajach sąsiednich, jak na przykład Polska. Dzięki temu nieznający języka Ukraińcy będą mieli ułatwione zadanie, ponieważ mimo ogromnego zaangażowania wolontariuszy z całego kraju niemal niemożliwym jest udzielenie natychmiastowych odpowiedzi wszystkim nowoprzybyłym. Dodatkowo Facebook uruchomił infolinię WhatsApp dla ukraińskich Państwowych Służb Ratunkowych.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka 

Facebook umieścił link do Pomocy społecznościowej na górze swoich kanałów dla użytkowników z Ukrainy. Dzięki temu opcja ta będzie bardzo łatwa od odnalezienia nawet przez osoby nieświadome jej istnienia. Stosowny link pojawi się również na górze wyników wyszukiwania na Facebooku, a także w górnej części kanałów na Instagramie. Warto dodać, że Facebook uruchomił tę opcję wszystkim obywatelom Ukrainy, nawet tym, którzy już znaleźli się poza granicami swojego kraju. Użytkownicy na Ukrainie mogą również zacząć widzieć więcej reklam. Te jednak nie są nastawione na wciśnięcie im jakiegoś produktu, a są informacjami i kontaktami dla organizacji udzielających pomocy. Oczywiście te nie muszą płacić za ich umieszczanie, oraz promowanie.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka 

Pozostaje jeszcze kwestia mentalna. Otóż wojna nie tylko niszczy dobytek i ciało, ale i ducha. Dlatego też Facebook zaktualizował swoje Centrum Zdrowia Emocjonalnego, dodając wskazówki dotyczące zdrowia psychicznego. W ten sposób łatwiejsze będzie udzielenie wsparcia mentalnego osobom, które na pewno go potrzebują.

Źródło: Engadget

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy