Chrome jest lepsze od Safari

Chrome jest lepsze od Safari? Google rzuca Apple wyzwanie na jego podwórku

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie i to zarówno na platformach mobilnych, jak i na PC. Nie oznacza to jednak, że jego dominacja jest bezwzględna wszędzie. Dobrym przykładem jest ekosystem Apple, gdzie to Safari wciąż ma dominującą pozycję. Google postanowiło więc rzucić wyzwanie przeglądarce od producenta iPhone i Maców na jej terenie twierdząc, że Chrome jest lepsze od Safari.

Chrome jest lepsze od Safari

Chrome jest lepsze od Safari

Mimo że chrome znajdziemy zarówno na iOS, jak i macOS, to celem internetowego giganta jak na razie jest platforma komputerowa. Otóż Google twierdzi, że najnowszy Chrome 99 jest znacznie szybszy na systemach macOS i na komputerach Mac odnotowano szczególnie duży wzrost wydajności. Firma chwali się,  że dzięki technice optymalizacji budowy i udoskonalonemu przetwarzaniu grafiki Chrome jest podobno o 7 procent szybszy niż Safari w ładowaniu stron i o 15 procent szybszy w przetwarzaniu grafiki. Warto tu dodać, że start Chrome na platformy oparte na układach Apple M nie był szczególnie udany. Optymalizacja przeglądarki pozostawiała sporo do życzenia. Teraz jednak ma ona być prawie o 43 procent szybsza niż w dniu debiutu na platformie. Oczywiście w międzyczasie pojawiały się poprawki dla aplikacji, a wyprzedzenie Safari jest efektem licznych usprawnień od premiery programu. 

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka 

Oczywiście Google nie zapomniało także o swoim najważniejszym systemie. Użytkownicy Androida też powinni odczuć znaczącą poprawę. W tym przypadku Chrome jest 15 procent szybsze dzięki zoptymalizowanej nawigacji, która obejmuje nadawanie priorytetów krytycznym elementom interfejsu. Producent nie chwali się natomiast żadnymi poprawkami na iOS. I nie jest to dziwne. Można założyć, że na tej platformie Safari wciąż radzi sobie o wiele lepiej. Natomiast deklarowanie wielkich zmian na lepsze na konkurencyjnej platformie mogłoby dodatkowo zirytować właścicieli smartfonów z Androidem, którzy poczuliby się mniej ważni dla Google, niż osoby z urządzeniami konkurencji. Warto tu przypomnieć fale oburzenia, kiedy to Microsoft lepiej troszczył się o swoje aplikacje na iOS i Androidzie niemal zupełnie ignorując ich wersje na Windows Phone 8.

Źródło: Engadget

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy