Piractwo popularniejsze na iOS niż na Androidzie

1 minuta czytania
Komentarze

Twórca bardzo popularnej gry 3D – „Wind-up Knight„ dostępnej zarówno na platformę iOS oraz Android, postanowił przedstawić swoje spostrzeżenia na temat piractwa. Wyniki zaprzeczają ogólnemu przekonaniu, iż Android jest najbardziej otwartą i najsłabiej zabezpieczoną platformą.
Powyższa gra na systemie od Google została nielegalnie zainstalowana na 12 procentach urządzeń, zaś system Apple został „oszukany” na 15 procentach urządzeń.

Jest to zapewne spowodowane większą ilością darmowych gier i aplikacji w Sklepie Play. Ponieważ App Store posiada znacznie więcej aplikacji płatnych to i współczynnik piractwa wzrasta. Twórca dodatkowo podkreśla, że płatne aplikacje są 5 razy częściej pobierane z nielegalnych źródeł niż te bezpłatne. Ciekawostką jest również to, iż prawie 100 procent pirackich pobrań w systemie android ma miejsce w Chinach. Jak twierdzi Deweloper jest to spowodowane rzeczywistym brakiem środków na zakup aplikacji lub też posiadaniem „chińskiego” urządzenia z Androidem, które nie ma dostępu do Sklepu Play.

Mimo porównywalnych wyników Androida i iOS można zauważyć, że Android wcale nie przoduje w tej mało chwalebnej statystyce, a nawet ustępuje swojemu konkurentowi. Tym krótkim podsumowaniem ucinamy dyskusję z „fanbojami” Apple’a.

Motyw