HTC oficjalnie ogłosiło zamknięcie swojej placówki w Korei Południowej. Powodem tej decyzji ma być zmniejszenie ilości sprzedawanych urządzeń na rzecz Samsunga. Analitycy szacują, iż w pierwszym kwartale tego roku spadki te sięgnęły 1-ego procenta całego rynku, gdzie w 2011 nie wyniosły one więcej niż 2 procent.

Mogłoby się wydawać, że nie są to ogromne straty i powinny być akceptowalne przez tak dużą korporację, jednak należy brać pod uwagę, iż ilość „zagarniętego” rynku przez Samsunga jest szacowana na 70 procent. Zapewne gdyby te straty dotyczyły powyższego producenta to ani myślałby on o wycofaniu się z Korei. Jednak HTC ma już dość duże problemy ze sprzedażą od około pół roku, mimo że w 2011 radzili sobie całkiem dobrze. Na tyle dobrze, że gdyby porównać drugie kwartały lat 2011 i 2012 to w tym drugim zauważylibyśmy ponad 50-cio procentowy spadek sprzedaży.

HTC zrzuca winę na słabe wyniki sprzedaży serii One w Europie. W kręgu winnych nie może również zabraknąć firmy Apple i najróżniejszej maści sporów dotyczących patentów. Moim zdaniem HTC powinno „zakasać rękawy” i zacząć konkurować na polu innowacyjności. A jakie Wy macie zdanie na ten temat?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jarosław Biały