Epic wycofuje się z Rosji

Epic wycofuje się z Rosji – nie dla nich darmowe gry!

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Jeszcze tydzień temu odejście z rosyjskiego rynku było uważane za akt odwagi. Dziś pozostanie tam, jest źle odbierane. Do grona firm, które nie chcą już rosyjskich pieniędzy, dołączył Blizzard i Epic. W liście do pracowników, który został opublikowany w piątek, prezes i dyrektor operacyjny Activision Daniel Alegre poinformował, że firma wstrzyma sprzedaż swoich gier rosyjskim klientom. Przy okazji stracą oni także dostęp do mikro transakcji. Dodatkowo Nintendo także zawiesiło działanie swojego eShopu na terenie tego państwa. Jednak co najbardziej bolesne dla milionów graczy z regionu, to także Epic wycofuje się z Rosji.

Epic wycofuje się z Rosji

Firma wydała w tej sprawie następujący komunikat:

Epic zaprzestaje handlu z Rosją w naszych grach w odpowiedzi na jej inwazję na Ukrainę. Nie blokujemy dostępu z tego samego powodu, dla którego inne narzędzia komunikacji pozostają w sieci: wolny świat powinien utrzymywać wszystkie linie dialogu otwarte.

No dobrze, ale jak rozumieć ten komunikat? Otóż firma zaprzestaje sprzedaży jakichkolwiek produktów ze swojego sklepu w Rosji. Jednak tym samym obywatele tego państwa, którzy już teraz mają bibliotekę gier z tej witryny, wciąż mogą z nich korzystać. I jest to rozwiązanie jak najbardziej uczciwe. W końcu skoro zapłacili za produkt (chociaż pewnie w większości wypadków zero rubli), to powinni mieć prawo do korzystania z niego. Zwłaszcza że w przypadku Epica uruchomienie gry bez zalogowania się do launchera nie jest prostym zadaniem.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka 

A co z darmowymi grami? No cóż, obywatele Rosji jak na razie ich nie dodadzą do usługi. Wszystko dlatego, że z punktu widzenia Epica one nie są darmowe, a po prostu zostały wycenione na zerową kwotę danej waluty. I nie tyle odbieramy co tydzień darmowe gry, ile kupujemy je za zero złotych, a w przypadku Rosji jest to zakup za zero rubli. Tym samym, mimo że Epic wycofuje się z Rosji tylko ze sprzedażą, tak zabiera ze sobą to, na co wielu osobom najbardziej zależy.

Źródło: Engadget

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy