Ostatnimi czasy Google dodaje coraz więcej opcji do kont użytkowników najpopularniejszej poczty internetowej – Gmail. Tym razem koncern udostępnił możliwość wideokonferencji prosto z naszego konta przy pomocy jednego kliknięcia.

Możemy spodziewać się znacznie lepszej jakości przesyłanego obrazu oraz możliwości bezpośredniego porozumiewania się ze znajomymi korzystającymi z urządzeń działających na systemie Android oraz z osobami używającymi Google+ poprzez wyszukiwarki internetowe.

Nowy dodatek od Google stopniowo zaczyna docierać do coraz szerszego kręgu odbiorców, a przez najbliższe tygodnie inżynierowie będą tę opcję dopracowywali.

Aby skorzystać z możliwości rozmów wideo ze swoimi znajomymi, należy wybrać daną osobę na czacie znajdującym się w lewym, dolnym rogu na naszym koncie Gmail. Następnie wcisnąć przycisk przedstawiający kamerę wideo, kliknąć przekierowanie w celu dodania czatu głosowego i wideo Google. Instalujemy program, dostosowujemy ustawienia do swoich potrzeb i gotowe. Do naszej wideokonferencji może dołączyć do dziewięciu znajomych.

Co myślicie o tej możliwości? Zaciekawiła Was? Piszcie w komentarzach!

Źródło:engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jarosław Biały