MSI MAG Trident S 5M 

Producent oszalał? MSI MAG Trident S 5M to PC do gier ze zintegrowanym układem graficznym

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Seria Trident od MSI to kompaktowe komputery dla graczy. Zazwyczaj w małej obudowie udaje się tam umieścić naprawdę wysoką wydajność, dzięki czemu nawet miłośnicy minimalizmu mogą się cieszyć przyzwoitą jakością i płynnością rozgrywki — jednak nie tym razem. MSI MAG Trident S 5M jest niejako zaprzeczeniem całej serii. W przeciwieństwie do innych komputerów z tej linii nie oferuje on dedykowanej karty graficznej i jest napędzany wyłącznie przez zintegrowany układ graficzny AMD. MSI podkreśla, że jest on przeznaczony głównie dla rynku gier w chmurze i gier mobilnych. Czyli można na nim osiągnąć to samo, co na dowolnym Chromebooku.

MSI MAG Trident S 5M

MSI MAG Trident S 5M 

I oczywiście, gry w chmurze mają swoich zwolenników. Rzecz w tym, że jednym z ich atutów jest to, że można w nie grać na niemalże każdym sprzęcie. Zakup dedykowanego gamingowego PC-ta do grania w sieci raczej mija się z celem. Jednak patrząc na specyfikację samego komputera, to zawiódł jedynie marketing i lokowanie w danej kategorii. Mała obudowa o pojemności 2,6 litra, w której można znaleźć Ryzena 5700G, dwa gniazda M.2 pod nośniki SSD i do 64 GB pamięci DDR4 3200 MHz SO-DIMM wygląda na przyzwoitego PC-ta, dla każdego, kto ma mało miejsca, pracuje z domu i lubi sobie od czasu do czasu włączyć jakąś nowszą grę, chociaż nie przeszkadzają mu ustawienia minimalne i klatkarz typowy dla poprzedniej generacji konsol.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka 

Zamiast tego jednak MSI upiera się, że to sprzęt gamingowy. I o ile darmowy abonament Xbox Game Pass Ultimate na 30 dni to miły dodatek, tak dołączony emulatora Androida z obsługą kontrolera może już wywoływać dość mieszane odczucia. W końcu najlepsze gry pod kontroler na Androida to porty z innych platform lub emulatorów. Jaki jest więc sens uruchamiania gier z Androida, kiedy równie dobrze możemy odpalić wersję na Windowsa? I jaki jest sens uruchamiania emulatorów na Androida przez emulator tego systemu, skoro możemy równie dobrze uruchomić emulator stworzony z myślą o Windowsie? Oczywiście możliwe, że nie doceniłem genialnego pomysłu producenta, a MSI MAG Trident S 5M  okaże się istnym sukcesem.

Źródło: TechSpot

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy