Obok barwnych sporów procesowych pomiędzy Samsungiem a Apple w cień odeszły równie ciekawe walki o respektowanie patentów, które toczą się m.in. między Motorolą a Microsoftem. Tym razem sąd niemiecki zdecydował o zakazie sprzedaży urządzeń Motoroli bazujących na systemie Android na terenie Niemiec.

Powodem jest rozwiązanie dotyczące plików FAT. Motorola nie chcąc płacić licencji za wykorzystanie patentu (wzorem innych producentów produkujących urządzenia z Androidem) wdała się w spór, który zakończył się dla niej w tym wypadku niekorzystnie. Jest to drugi niefortunny wyrok dla Motoroli w ostatnim czasie, ponieważ nie tak dawno zablokowano sprzedaż smartfonów tego koncernu w Stanach Zjednoczonych z powodu wykorzystania rozwiązania o nazwie ActiveSync.

Warto również odnotować, że Motorola nie jest dłużna, ponieważ na początku maja ten sam sąd (mieszący się w Mannheim) zakazał sprzedaży w Niemczech  Xboxa 360 i Windowsa 7, ponieważ naruszały one patenty Motoroli. W połowie sierpnia zaś ma zapaść decyzja czy podobny zakaz obejmie również rynek amerykański.

Na końcu pozwolę sobie na małą dygresję – jak tak dalej pójdzie to na rynku niemieckim pozostaną same iPhone’y, iPady i Macintoshe, bo sprzedaż całej reszty będzie zablokowana przez sądy.

Źródło: AndroidAuthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.