Koreański koncern pochwalił się ostatnio informacją, że opracował technologię, która pozwala przy aktualnym procesie produkcyjnym Fine Metal Mask (FFM) zagęścić współczynnik ppi do mniej więcej 350. Dla porównania we flagowym modelu Samsunga – Galaxy S III gęstość pikseli wynosi 306 ppi. Natomiast w przypadku Retiny jest to 326 ppi. Nie od parady koreański koncern ogłosił już swoje dzieło jako „Retina Killer”.

Kolejna generacja ekranów ma się nazywać Super AMOLED HD+ i dzięki niej smartfony o przekątnej ekranu 4,8 cala będą mogły oferować wyświetlanie obrazu w rozdzielczości Full HD. Na razie szczegóły nie są znane, ale podobno nowa technologia ma nie wymagać zbyt dużych inwestycji, dzięki czemu Samsung zamierza wprowadzić ją jak najszybciej.

Źródło: Androidcentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.