Tym razem mam w jednym artykule zarówno dobrą, jak i złą wiadomość dla użytkowników Lenovo Ideapad K1. Może na początek zacznę od gorszej informacji. Otóż producent zdecydował, że nie zamierza już więcej sprzedawać tego urządzenia, ani go wspierać. Jak stwierdził portal Androidpolice.com „firma skończyła z tym modelem”.

Dobrą zaś wiadomością jest to, że producent zdecydował się na opublikowanie czystej, niezmodyfikowanej wersji Ice Cream Sandwich dla K1. Aktualizacja będzie nieobowiązkowa i zależna wyłącznie od woli posiadacza tabletu. Niestety i również ta wiadomość kryje w sobie dość istotny, niezbyt miły szczegół. Osoby, które zdecydują się ją zainstalować stracą dostęp do Google Play. Dla przypomnienia dodam, że ostatnim updatem dla tego urządzenia był Honeycomb 3.2.

Więcej informacji na ten temat oraz paczka z ICS-em do pobrania znajduje się tutaj: http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Slate-Tablets-Knowledge/Ice-Cream-Sandwich-Android-4-Vanilla/ta-p/808729.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.