Jak poinformował John Cooper, manager produktu UK Sony Mobile w tym roku koncern nie zamierza wyprodukować urządzenia z fizyczną klawiaturą QWERTY. Jest to zatem podobna decyzja na jaką jakiś czas temu zdecydowało się HTC.

Manager tłumaczy tą decyzję tym, że użytkownicy wolą kupować duże dotykowe wyświetlacze, zaś grono odbiorców, którzy zainteresowaliby się smartfonem z fizyczną klawiaturą jest znacznie mniejsze. Jak zatem widać rynek takich telefonów pustoszeje, być może znajdzie się w końcu producent, który zdecyduje się wykorzystać tę niszę, ale jeżeli to nastąpi to raczej nie w tym roku.

Uważacie, że jest to dobry ruch japońskiego koncernu? Czy raczej należycie do gronu osób, które woą korzystać z klawiatury QWERTY w telefonie?

Źródło: Sony UK FanPage

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.