ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowa ładowarka w zestawie z każdą Xperią Z5

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
Sony-Xperia-Z5-Made-for-James-Bond-007-640x471

Choć flagowce Sony zmieniały się często (dla niektórych zbyt szybko), to od dawna niezmienne pozostawały ładowarka oraz kabel USB. Nie była to jednak wada – bowiem oferowana w zestawie z tablatami i smartfonami z serii Xperia ładowarka o mało chwytliwej nazwie EP880 wyróżniała się dobrym wzornictwem i wysokiej jakości materiałami. Także czas ładowania był zadowalający. Wraz z premierą nowych Xperii z serii Z5 (Z5, Z5 Compact i Z5 Premium) Sony postanowiło zmienić ładowarkę – od teraz najdziemy w zestawie zaprezentowany niedawno model Sony UCH20. Parametry techniczne względem dotychczasowego modelu EP880 pozostały identyczne (5 V/1500 mA).

Podczas premiery opisywanego akcesorium i smartfonów z serii Z5 na targach IFA 2015 w Berlinie Sony określało ją jako „Quick Charger”, jednakże nie jest to akcesorium zgodne z certyfikatem firmy Qualcomm – a taki posiada zaprezentowany wcześniej przez Sony model UCH10, który dostarcza prąd wyjściowy 5V/ 1800 mA. Na ten moment nie są znane różnice pomiędzy UCH20 i dotychczasowym EP880. Wszystko jednak wskazuje na to, że zmiany nie są duże.

UCH20

Dla porównania dotychczasowa ładowarka (EP880):

USB-880-SONY

Z udostępnionych przez Sony materiałów można stwierdzić,  że zmiany obejmą wygląd akcesorium – nowej ładowarce bliżej do tych stosowanych w tanich smartfonach tej firmy, niż do EP880 z dotychczasowych zetek. Do tej pory różnica pomiędzy wykonaniem ładowarek dla tańszych urządzeń w porównaniu do EP880 z serii Xperia Z była ogromna. Z wydaniem ostatecznej opinii powinniśmy się jednak wstrzymać do czasu pierwszych testów.

Podoba się Wam nowa ładowarka?

Źródło: Xperiablog.net, własne

Sprawdź najnowsze wpisy