Samsung pozazdrościł Apple planu Upgrade Program? Teraz smartfony będziemy brać w leasing!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
iphone upgrade plan premium samsung

Czym jest leasing każdy wie. Forma płatności zbliżona do ratalnej, ale z jedną różnicą: produkt należy do firmy „wynajmującej”. Właśnie coś w tym stylu przedstawiło Apple i nazwało Upgrade Program. Teraz iPhone’y można kupować z umową i niekoniecznie wiązać się z operatorem.

Jak to działa? Bardzo prosto – wybieramy upragnionego smartfona od Apple i zamiast płacić kilkaset dolarów na raz to możemy co miesiąc płacić część tej kwoty, a także mieć gwarancję corocznej wymiany modelu na nowszy. Mało tego, w cenie dostajemy również rozszerzoną gwarancję AppleCare+. Brzmi ciekawie? Dla niektórych tak, a z pewnością dla Samsunga, gdyż już pojawiają się plotki mówiące, że Koreańczycy również chcą zaproponować swoim klientom podobny plan. Niestety, ale szczegółów jeszcze nie poznaliśmy i nie wiemy które modele zostaną uwzględnione w Apple Upgrade Program wydanym przez Samsunga. Najprawdopodobniej leasing smartfonów będzie dotyczył tylko modeli z najwyższej półki, ale w jaki sposób Koreańczycy będą gwarantować wymianę urządzenia mobilnego? W końcu, być może, za rok nie ujrzymy Samsunga Galaxy S6 Edge+?

Pytań i wątpliwości jest wiele toteż nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na oficjalne informacje. Niestety, w Polsce jeszcze – teoretycznie – nie znamy leasingu smartfonów, ale czy takie programy miałyby u nas sens? Być może zaoszczędzilibyśmy wiele na umowach u operatorów?

źródło: Phone Arnea

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy