Zrzut ekranu 2015-09-21 o 09.54.13

 

Jedną z największych nowości w stosunkowo niedawno zaprezentowanych iPhone’ach jest 3D Touch, a więc implementacja sterowania oprogramowaniem bazującego na sile nacisku, którą przykłada użytkownik palcem do wyświetlacza. Nie jest tajemnicą, że smartfony z Androidem potrafią to samo, ale jeszcze nikt nie zaimplementował tego tak jak to zrobiło Apple (i Huawei).

 

Niektórzy z Was mogą znać wydarzenie pod nazwą Hackaton. Na tegorocznej edycji zwycięzcy zaprezentowali aplikację QuickActions, która ma stanowić alternatywę dla 3D Touch od Apple. Wiele osób, które poznały to rozwiązanie jest naprawdę zachwyconych, ale ja osobiście mam mieszane uczucia. Czemu? Jeśli wiecie jak wykorzystywana jest siła nacisku w iPhone’ach 6s i 6s Plus to obejrzyjcie poniższy film:

 

 

Przeciąganie palca i kursora po wyświetlaczu, aby następnie najechać na żądaną aplikację w celu otworzenia menu ze skrótami? Z pewnością jest to alternatywa dla 3D Touch, ale czy równie wygodna? Na pewno nie tak samo szybka. Niemniej jednak, QuickActions w ciągu kilku tygodni ma pojawić się w sklepie Play i wtedy każdy z nas będzie mógł sprawdzić czy to ma sens.

 

Mimo wszystko na tym etapie, w formie przedstawionej na powyższym filmie, uważacie, że zwycięzcy Hackatonu mają szansę odnieść sukces dzięki swojemu pomysłowi w postaci QuickActions? W ogóle 3D Touch jak i wykorzystanie siły nacisku trafia do Was?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.