Kolejna porcja niebezpiecznych aplikacji

Newsy

Niestety w sieci ciągle napływają kolejne sygnały o obecności nowych, coraz bardziej złośliwych niebezpiecznych aplikacji na system Android. W ostatnich dniach pojawiły się dwie informacje na ten temat.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Pierwsza dotyczy fałszywej wersji Opery Mini. Aplikacja wygląda i działa identycznie jak jej pierwowzór, ale posiada w swoim kodzie wirusa oznaczonego jako Trojan.AndroidOS.GenericA, który wysyła międzynarodowe wiadomości, a także udostępnia takie dane jak numer IMEI, typ urządzenia, nazwa operatora, wersja systemu czy jego lokalizacja. W trakcie instalacji warto zwrócić uwagę, że fałszywa wersja Opery Mini została oznaczona numerem 6.5, a najnowsza dostępna to 7.3.

Druga informacja zaś dotyczy wirusa o nazwie MMarketPay.A, którego twórcy ukrywają w pirackich kopiach popularnych aplikacji. Do tej pory znaleziono go w Go Weather, Travel Sky i Estrongs File Explorer. Na szczęście dla polskich użytkowników na razie wirus atakuje tylko klientów China Mobile, u których po zainstalowaniu zawirusowanego programu zmieniany jest punkt dostępowy z APN na CMWAP w następstwie czego nie są wymagane dane do logowania przy korzystaniu z China Mobile Market, zaś trojan może kupować aplikacje w sklepie i ściągać inne zainfekowane aplikacje. Warto jednak uważać na tego rodzaju zachowania, ponieważ jak informuje G Data Software również i europejscy klienci mogą niedługo odczuć skutki jego działania.

Źródło: G Data Software


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x