htc-desire-hd-1
Ostatnia decyzja HTC, która przekreśliła plany aktualizacji Desire HD do Androida 4.0 IceCream Sandwich mimo wcześniejszych zapewnień, wywołała wśród właścicieli tego smartfona dużo negatywnych emocji. Fakt, że ich urządzenie nie dostanie upragnionej aktualizacji, pomimo, że konkurencyjne smartfony o bliźniaczej specyfikacji otrzymały nowe oprogramowanie już dawno, był nie do pomyślenia.

W odpowiedzi na liczne pytania o powód takiej decyzji HTC postanowiło przedstawić swoje oficjalne stanowisko w tej kwestii. Tajwański producent wyjaśnił, że Desire HD ma zbyt małą partycję systemową i nie jest w stanie pomieścić nowego oprogramowania. HTC podało, że mogłoby dokonać repartycjonowania pamięci Desire HD, lecz to wymagałoby z kolei wyczyszczenia wszystkich danych użytkownika. Wytłumaczono, że dla większości przeciętnych użytkowników nie byłoby to akceptowalne, więc zdecydowano się na porzucenie aktualizacji Desire HD do Androida 4.0 IceCream Sandwich.

Co sądzicie na temat takiego stanowiska HTC? Uważacie, że tajwański producent postąpił słusznie i wykazał się dbałością o interes klienta? Podzielcie się swoimi odczuciami w komentarzach.

źródło: engadget.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski