Japoński koncern Sharp postanowił dołączyć do walki o klienta, który zamierza kupić smartfona z 5 calowym ekranem. Niedługo na rynek ma zadebiutować model o nazwie SH530U.

Urządzenie ma posiadać dwurdzeniowy układ Cortex A9 MT6577 MTK o częstotliwości 1 GHz, 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Obraz ma być wyświetlany w rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Smartfon ma posiadać również dwie kamerki o matrycy o rozdzielczości kolejne 5 megapikseli i 1.3 megapiksela. Ponadto urządzenia ma pozwolić na obsługę dwóch kart SIM jednocześnie. Oczywiście Sharp SH530U ma działać pod kontrolą Ice Cream Sandwich.

Urządzenie wyceniono na 320 dolarów i jak na razie nie wiadomo dokładnie na jakie rynki (oprócz chińskiego i tajwańskiego) producent zdecyduje się go wypuścić.

Źródło: Pocketdroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.