samsung_vs_apple

Jeszcze nie ucichły komentarze po zakazie sprzedaży Galaxy Taba 7.7 w Unii Europejskiej, a już niedługo dojdzie do następnej głośnej rozprawy sądowej. W San Jose w Kalifornii po raz kolejny Apple i Samsung zmierzą się ze sobą w bitwie o patenty.

Przypomnijmy – kilka dni temu Apple zarzuciło Samsungowi, że jego technologia jest prawie bezwartościowa. Co więcej, firma Steve’a Jobsa zażądała od Koreańczyków 2,5 miliarda dolarów odszkodowania za kopiowanie designu i interfejsu jej urządzeń. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać – The Wall Street Journal opublikowało fragmenty dokumentu Samsunga dotyczącego sprawy. Z przytoczonych materiałów wynika, że to korporacja z Cupertino jest złodziejem i manipulantem, wykorzystującym innych producentów.

W wypowiedzi Koreańczyków nie brakuje słów krytyki – twierdzą między innymi, że Apple nie byłoby w stanie sprzedać ani jednego iPhone’a bez prawie 20-letniego wkładu Samsunga w rozwój technologii branży telekomunikacyjnej. Pojawia się również zarzut skopiowania designu iPhone’a od Sony – w lutym 2006 roku opublikowano wywiad projektanta Sony z m.in. Steve’em Jobsem i Johnatanem Ive’em. W danym artykule zawierać się miały wypowiedzi pracownika Sony na temat designu urządzeń mieszczących się w dłoni – bez przycisków i z zaokrąglonymi rogami.

Co więcej, podobno Apple w swoich dokumentach przyznało się, że siłą korporacji nie jest rozwijanie nowych technologii, ale ich udane komercjalizowanie. W tekście Samsung przyznał również, że wciąż dostarcza części do iPhone’ów i iPadów – m.in. pamięci flash. Na koniec stwierdzono, że amerykańska korporacja wykorzystała patenty Koreańczyków bez płacenia im za to – zawierają się w tym również standardowe technologie Samsunga wykorzystywane przez urządzenia Apple do interakcji z produktami innych producentów.

Rozprawa już w przyszłym tygodniu – zanosi się na pełen emocji proces. Fragmenty oryginalnego tekstu Samsunga w języku angielskim możecie znaleźć tu.

źródła: phandroid.com, bgr.com, blog.wsj.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.