Co z Tobą będzie, aplikacjo Android Pay? Doczekamy się Ciebie w Polsce?

Aplikacje

android pay11213453221

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Firma odpowiedzialna za usługę nie pozwala nam zapomnieć o ich rozwijającym się projekcie płatności mobilnych. Chociaż aplikacja od Google nie robi aż takiego wrażenia, jak ta od Samsunga – trzeba przyznać, że wkrótce może się to zmienić. Obecnie Android Pay działa jedynie z  terminalami, które posiadają odpowiednio zaprogramowane czytniki, specjalnie dostosowane pod tę usługę – i tylko w Stanach Zjednoczonych. Co prawda Samsung Pay nie został wprowadzony do ogólnego obiegu jeszcze wcale – z powodzeniem testowany jest właśnie w USA. Wygląda na to, że obie firmy postanowiły wykorzystać Amerykanów do jednego celu – utworzenia poligonu doświadczalnego. Dzięki temu mogą zyskać na czasie i wyeliminować generowane w praktyce problemy. Z tą jednak różnicą, że Samsung Pay faktycznie działa tak, jak byśmy chcieli – ze wszystkimi, bez wyjątku bankami.

 

Jakiś czas temu była mowa o aktualizacji Usług Google do wersji w której – także w Polsce – zawarto wreszcie Android Pay. Informacja obiegła glob i podekscytowani fani zielonego robocika pobiegli po swoje smartfony w celu uaktualnienia aplikacji Google Services. Radość trwała krótko. „Co z tego?” – rzekł sobie oburzony użytkownik, jeżeli w praktyce nie zmieniło się totalnie nic, a po jednokrotnym dostrzeżeniu możliwości dokonania płatności w ten sposób (i o zgrozo wybraniu jej) – ta zaraz znikała z ekranu naszego smartfona. I chociaż dodano do aplikacji właśnie kolejny bank światowy – Citi – nie uwzględniono w niej oddziału znajdującego się w Polsce. I to wcale… niemałego oddziału.

 

 

city handlowy

 

 

O co chodzi? Citi wykupiło historyczny Bank Handlowy w Warszawie w 2001 i przeobraziło go w Citi Handlowy. Jeżeli więc firma wchodzi w układy z Google i wprowadza możliwość płatności za pomocą aplikacji mobilnej – moglibyśmy śmiało się spodziewać, że uczyni to we wszystkich swoich placówkach. Tak się jednak nie stało. W dalszym ciągu do korzystania z innowacyjnej usługi mogą korzystać jedyni nasi zachodni przyjaciele zza Oceanu. Wygląda więc na to, że Polacy będą musieli jeszcze „trochę” poczekać na upragnioną aktualizację pozwalającą scalić kartę kredytową ze smartfonem. Kiedy to się stanie?

 

androidpay-comments

 

Pojawiło się pewne światełko w tunelu. Nie podaję wam oczywiście jakiejś mrożącej krew w żyłach informacji, zwróćcie jednak uwagę, że Google Inc. nie słynie ze zbyt gorliwego odpisywania swoim klientom w Sklepie Play. Tym bardziej, że komentarze z innych krajów (przykładowo z Polski) giną w setkach tysięcy innych. Oczywiście wyrażenie „coming soon” może oznaczać miesiąc, ale może też oznaczać pół roku albo rok. Niemniej, jak słusznie zauważył Michał Matłoka, widoczny na powyższym obrazku – faktycznie Google – moglibyście w końcu pokazać jaką macie moc. My czekamy, Polska czeka!

 

 

Samsung Pay ma trafić w ręce użytkowników koreańskiego koncernu 28 września tego roku. Nadal nie jest wiadome, czy zaprezentowana usługa obejmie wszystkie kraje świata, czy jedynie ludność Stanów Zjednoczonych. Android Pay już działa i stopniowo rozszerza kompatybilność swojej aplikacji do kolejnych terminali. Nie posiada też ogranicznika jakim jest wymagany telefon firmy Samsung. Na tym polu więc zdecydowanie mógłby przewyższyć swojego konkurenta. Walka z pewnością będzie bardzo zacięta, a wynik tego starcia być może będzie podyktowany szybkością jego wprowadzenia bez ograniczeń geograficznych.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x