ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ręczne wpisywanie w wyszukiwarce Google na smartfonach i tabletach!

Autor: Jarosław Biały Kategoria: Newsy

Nie każdy lubi wprowadzanie wyszukiwanych fraz w małej ramce w naszych wyszukiwarkach. Najsłynniejsza z nich – Google – postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Właśnie pojawiła się wersja beta funkcji „Handwrite search”, która umożliwia wpisywania na stronie wyszukiwarki własnymi palcami fraz, które obecnie nas interesują. Tak jak w normalnym sposobie wyszukiwania, wpisuje się konkretną frazę, następnie pojawiają się najczęściej wyszukiwane w Google słowa, z których wybieramy te, których poszukujemy.

Aby uzyskać możliwość skorzystania z tej funkcji, należy odwiedzić stronę google.com na swoim urządzeniu, nacisnąć przycisk „Ustawienia”, który znajduje się na dole strony, włączyć opcję „Pismo odręczne” oraz zapisać ustawienia. Na głównej stronie wyszukiwarki w prawym, dolnym rogu ekranu pojawi się przycisk z odręcznie wpisaną literą „g” – aby skorzystać z funkcji własnoręcznego wpisywania, wystarczy tylko go nacisnąć i gotowe. Obecnie funkcja ta dostępna jest w 27 językach, a firma Google udostępniła dzisiaj oficjalne wideo prezentujące jej możliwości.

Koncern Google zaakcentował, iż funkcja ta najlepiej będzie działała na urządzeniach obsługiwanych przez system Android – jeżeli chodzi o telefony, to w wersji przynajmniej 2.3, a w przypadku tabletów przynajmniej Ice Cream Sandwich. Na pierwszy rzut oka możliwość odręcznego wpisywania fraz w wyszukiwarce wygląda dosyć interesująco. Ciekawe, jak firma Google rozwinie tę wersję beta.

Co o tym myślicie? Wydaje się to wam interesującą możliwością? Piszcie w komentarzach!

źródło: androidcommunity.com

Sprawdź najnowsze wpisy