ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Szczegóły co do Androida 2.1; HTC Magic bez Sense UI !

Autor: Karol Berger Kategoria: Newsy

Witajcie! Dzisiaj postanowiłem zadzwonić do naszego tajnego informatora z zapytaniem o przybliżoną datę wydania Androida 2.1, miły i bardzo rozmowny pan poinformował mnie, iż Android 2.1 jest już w fazie zakończenia (ze strony programistów) i lada dzień powinien się pojawić na stronie HTC.

 

Jednak pojawi się on tam tylko dla telefonów nie-brandowych, czyli np. dla HTC HERO sprzedawanego w Play, nie wiem jak sprawa się tyczy w sieci Era, ale jeżeli operator grzebał w oprogramowaniu i dodawał coś od siebie, to urządzenie jest brandowe, oznacza to, że użytkownicy HTC HERO w sieci Era będą musieli na Androida 2.1 poczekać troszkę dłużej, wszystko to zależy od sieci Era. Informator powiedział również coś ciekawego otóż sporo telefonów Hero sprzedawanych w sieci Vodafone posiada już Androida 2.1 i sprawuje on się tam świetnie. Jednak, dlaczego tak jest nie powiedział, gdyż to Google i Android podejmują takie decyzje.

 

Nasz James Bond, powiedział również coś niepokojącego, wg. niego Google i Android prowadzą podstępną misję marketingową, gdyż chcą przestać wspierać niektóre telefony z wgranym Androidem, aby wymusić na użytkowniku kupno nowego telefonu z wgraną najnowszą wersją Androida, o jakie modele chodzi nie powiedział jednak zaznaczył, że niepokoją go te informacje i że coraz więcej osób zaczyna o tym spekulować. Na koniec rozmowy dodał jeszcze, że Android 2.1 na pewno wyjdzie (z nakładką, Sense UI) dla HTC Hero jak i dla tych telefonów, które jej nie wspierają, i nagle wtrącił złą informację dla użytkowników HTC Magic w Europie, otóż nie dostaną oni na swoje telefony, Sense UI, dlaczego? Jest to już ostateczna informacja, jaką niedawno ze strony swoich przełożonych otrzymał.

 

Gdy wspomniałem o Nexsususie One rozmowa przybrała ogromnej tajemniczości gdyż powiedziano mi, że informacje o tym telefonie są tajne, tak tajne, że HTC nie dostała jeszcze modeli testowych (tutaj rysowało się oburzenie ze strony informatora). To wszystko, co udało mi się dowiedzieć, pozostaje nam światełko nadziei oświecone przez Androidowego Bonda, że nowy Android 2.1 z Sense, UI wyjdzie zaraz przed świętami lub kilka dni po nowym roku.

Sprawdź najnowsze wpisy