Koniec z aluminium? Samsung planuje budowę nowego flagowca w oparciu o inny materiał

Newsy

samsung-logo

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Z ojczystego kraju Samsunga – Korei Południowej płyną bardzo ciekawe informacje. Źródła podają, że Samsung wykorzysta zupełnie inny materiał do budowy Galaxy S7.

 

Spodziewamy się, że producent zrezygnuje z aluminiowej konstrukcji, która została wykorzystana np. w Galaxy S6. Nowy flagowiec prawdopodobnie będzie zbudowany ze stopu magnezu! Co ciekawe, smartfon w przeciwieństwie do S6 ma być wykonany w całości z metalu. Jak pamiętamy, w S6 były to tylko ramki, natomiast tył pokrywało szkło. Jeśli się to potwierdzi, to Galaxy S7  będzie pierwszym flagowcem Samsunga w całości zbudowanym z metalu.

 

Skąd ten ruch? Zdaje się, że Samsungowi głównie zależy na tym rozwiązaniu ponieważ stop magnezu jest 2,8 razy mocniejszy od aluminium a do tego 65% lżejszy. Warto dodać, że magnez nie nagrzewa się tak bardzo jak aluminium. To ostatnie szczególnie zwraca uwagę, gdyż problem wysokich temperatur w mobilnym świecie to odwieczny kłopot ponieważ części odpowiadające za wydajność wydzielają sporo ciepła.

 

Data premiery nowego flagowca nie jest znana, pewne jest jednak, że nastąpi to w pierwszej połowie 2016 roku.

 

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x