Samsung Galaxy S22+ Plus recenzja test opinia

Ekologia najważniejsza, czyli Samsung rezygnuje z ładowarek w tanich smartfonach

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Dwa lata temu Apple postanowiło, że porzuci dodawanie zasilaczy do zestawów z iPhone’ami. Decyzja oczywiście odbiła się szerokim echem na całym świecie. Jedni żartowali, a inni… poszli tą samą drogą. Tak właśnie zrobił Samsung, który już od serii Galaxy S21 nie dołącza do zestawu ładowarek. W ramach serii Galaxy S22 pudełka nie zmieniły zawartości, ale stały się jeszcze mniejsze, co możecie zobaczyć w naszej recenzji Galaxy S22+. Oficjalnym celem takich ruchów jest naturalnie ekologia, która teraz będzie dotyczyć także tanich smartfonów Samsunga, gdyż i one nie będą kolegować się z ładowarkami w jednym pudełku.

Tanie smartfony także bez ładowarek — Samsung podejmuje kolejny krok

samsung galaxy a13 ładowarka zestaw

Premiera modeli Galaxy A13 i Galaxy A23 sprawiła, że poznaliśmy interesujące modele dla najmniej wymagających osób. Jednak nie to przykuło uwagę wielu osób, a doniesienia, że mogą to być pierwsze smartfony Samsunga tej klasy bez ładowarek w zestawie. Tak donoszą poszczególne sklepy europejskie, gdzie nie znajdziemy wzmianki o obecności zasilacza w pudełku. W plotkach także tak samo wygląda sytuacja dotycząca Galaxy M23 i M33, których premiera jeszcze przed nami. Mimo wszystko to wyraźny znak, że w przypadku koreańskiego portfolio, w zestawie znajdziemy już wyłącznie kabel USB. Pojawia się pytanie, czy będzie to USB-C – USB-C tak samo, jak w przypadku flagowych smartfonów? Czy też bardziej przystępne USB-C – USB-A? W kontekście tanich modeli ten drugi standard brzmi bardziej racjonalnie.

Zobacz też: Jak sobie Samsung Galaxy S22 Ultra poradził w ramach klasycznych tortur?

Oczywiście Samsung ma ułatwione zadanie z pozbywaniem się zasilaczy w zestawie. Firma nie stosuje autorskich technologii szybkiego ładowania, więc dostarczony kabel wystarczy podłączyć do dowolnej ładowarki (najlepiej USB Power Delivery) i gotowe. Nie będziemy irytować się wolnym ładowaniem lub innymi ograniczeniami, które nie pozwalają nam w pełni wykorzystać potencjału urządzenia. Pojawia się pytanie, czy inni producenci niedługo pójdą podobną drogą? Na tę chwilę nie spodziewałbym się tego ze względu właśnie na inwestycje w coraz szybsze technologie ładowania.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy