KRRiT wykreśla kanały tv

KRRiT wykreśla kanały TV z Rosji i Białorusi z rejestru

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wykreśla z rejestru kolejne kanały TV z Rosji i Białorusi. Oznacza to, że nie będą one mogły być rozprowadzane w sieciach kablowych, platformach satelitarnych oraz platformach internetowych. Decyzja ma oczywiście związek z wydarzeniami za naszą wschodnią granicą.

KRRiT wykreśla kanały TV z Rosji i Białorusi z rejestru

O tym, że rosyjskie kanały znikną z naszych telewizorów, informowaliśmy już ponad tydzień temu. Wtedy wiedzieliśmy, że kanały, które przestaną być dostępne, to RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz TV, Russija 24. Okazuje się jednak, że lista ta uległa wydłużeniu. Wczoraj Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła, że wykreśla z Rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych kanały Białoruś 24 (TV Białoruś) oraz Pierwyj kanał (Channel 1 Russia, ORT1). Jako powód swojej decyzji KRRiT podała zamieszczanie treści, które zagrażają bezpieczeństwu i obronności państwa. Rada upoważniła swojego przewodniczącego do nadania podjętej uchwale rygoru natychmiastowej wykonalności.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdradziła również, że weryfikuje wszystkie wpisane do rejestru rosyjskie i białoruskie programy telewizyjne. W procesie tym uczestniczy również Janusz Cieszyński, Pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa. Kanały są sprawdzane pod kątem prowadzenia niebezpiecznych działań dezinformacyjnych oraz zamieszczania treści zagrażających bezpieczeństwu i obronności państwa. Najprościej mówiąc, chodzi o to, aby w Polsce nie nadawały rosyjskie i białoruskie stacje, które rozpowszechniają kłamliwą propagandę o tym, co dzieje się w Ukrainie.

Czytaj także: PayPal i Booking zawieszają swoje usługi w Rosji — co to oznacza w praktyce?

KRRiT wykreślając z rejestru powyższe programy, włącza się do działań prowadzonych na terenie całej Unii Europejskiej, zapobiegających szerzeniu się propagandy, manipulacji faktami i dezinformacji — informuje KRRiT. Przypomnijmy: 1 marca Rada Unii Europejskiej zdecydowała o zawieszeniu możliwości rozpowszechniania, ułatwiania rozpowszechniania i innej dystrybucji kanałów RT- Russia Today English, RT- Russia Today UK, RT – Russia Today Germany, RT – Russia Today France, RT- Russia Today Spanish oraz Sputnik.

źródło: KRRiT

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy